12.5 C
Athinë, GR
E shtunë 18 nëntor, 2017

kategori periballon logo
anagogos

Në objektivin e Papadimoulis, "vampiri i evazionit fiskal"

"Lista #ParadisePaper, përkundër grekëve, provokon sërish ndjenjën e së drejtës së publikut", thotë nënkryetari Dimitris në një post në Twitter ...

"Të gjithë nesër në votime për të konfirmuar se partia progresive është këtu"

Profesori Nikos Alivizatos bën thirrje për pjesëmarrje të gjerë në raundin e dytë të zgjedhjeve për udhëheqjen ...

"Darka e Mbretëreshës" në LA (Life n 'Art) Teatri

Cleopatra u nda, Amalia u licencua dhe Elisabeth gjuajti. Tre miq nga e vjetra, formojnë një familje "joortodokse" dhe jetojnë së bashku për një javë ....

Largimi i ndaluar ndaj Jonit për shkak të erërave të fryra

Dëbimi i ndaluar është lëshuar të shtunën në mëngjes nga autoritetet e portit në Detin Jon, ndërsa erërat e erës fryjnë në zonë. Ata nuk po vrapojnë herët në mëngjes ...

Në një klimë të dhimbshme, funeralin e Babis Dimitropoulos, i cili humbi jetën në ...

Me lot në sy, burri i saj, fëmijët, babai, të afërmit, miqtë dhe fshatarët nga Vrina, "lamtumirë" në mesditë ...

Nightmare pa fund në Attica perëndimore - 19 vdekur, tre të zhdukur

Dy trupa u gjetën në gjirin Elefsina dhe një bug u gjet në Mandra Sondazhet e vazhdueshme për Masters të humbur në zonat e prekura ...

Gjashtëmbëdhjetë arrestime pas episodeve në Exarchia - Në një situatë kritike të plagosurit

Gjashtëmbëdhjetë arrestime dhe shtesa 23 gjatë episodeve Në kryqëzimin e rrugëve L. Alexandra dhe Ippokratous pati tension midis një grupi të kapuçeve ...

Rock ra në një manastir në Veria (imazh)

Një murg u plagos pasi një shkëmb bie mbi çatinë e IM Timios Prodromos, në rrugën provinciale të Veria-Rizomatos.Around 2 në agim, një shkëmb i madh ...

Stephanidou - Evangelatos: Ekskursion mbrëmje me djalin e tyre (foto)

Ekskursioni i mbrëmjes u bë nga Tatiana Stefanidou me Nikos Evangelatos. Çifti bën ekskursione të rralla në mbrëmje pasi detyrimet e tyre profesionale nuk i lejojnë ata ...

Zgjedhjet në Qendrën e Majtë - Çfarë duhet të dini rreth raundit të dytë

Dita e zgjedhjeve ka ardhur për të shënuar udhëheqjen e partisë së re të qendrës së majtë të partisë së vetme. Nesër, e diel, raundi i dytë do të zhvillohet ...

"Dritat dolën në Konagon Koufos (video)

Kostas Koufos i dha një prerje mjaft mbresëlënëse shokëve të Mbretit! Në veçanti, Connagon bëri një kafshim për Blazerët, por pak para se të largohej ...

Në hetuesin 39 për rrëmbimin e Michael Lempidakis

Hetuesi pritet të merret sot pas afatit të orës 48 të kërkuar dhe të marrë nga 39, i cili thuhet se është përfshirë në rrëmbimin e tij ...

Olympiakos shpërndau gjërat e domosdoshme në zonat e prekura

Në anën e banorëve të Atikës Perëndimore që përjetoheshin nga përmbytjet vrastare, u gjet edhe Olympiacos. "Njerëzit e bardhë të kuq" të shpërndarë sot në Bashkinë e Mandra-Idylia ...

Moti i keq vazhdon sot - "Zenon" "hits" në Greqinë Perëndimore

Moti i fortë i keq sot në të gjithë vendin me ciklonin mesdhetar "Zeno" për të goditur kryesisht Greqinë perëndimore, të shoqëruar nga stuhitë dhe të forta ...

Çfarë burra kanë frikë nga seksi

A është ai "dashnor i përsosur"? A "kryen" ai siç duhet të "kënaqë" objektin e dëshirës së tij? A i përgjigjet imazhit stereotip seksual mashkullor? Dhe nëse nuk ...

"Door" i Kinës ndaj Katie Perry dhe modele Victoria's Secret

Këngëtarja amerikane, Katie Perry, e cila do të shfaqej në Victoria's Secret, hera e parë në Shangai, u ndalua nga ...

Arrestimet në Selanik pas episode - Dy policë të plagosur

Dy aksione dhe gjashtë shtesa janë bërë për episodet pas marshimeve për përvjetorin e Universitetit Teknik në Selanik. Në mënyrë të veçantë, dy 17s u arrestuan ndërsa ishin lënduar pak ...

Të paktën civilë 19 të vdekur nga shpërthimet pranë Damaskut

Të paktën civilët 19, duke përfshirë edhe gjashtë fëmijët, u vranë të premten në Lindjen e Gut, një zonë shumë afër Damaskut, e cila kontrollohet nga guerilët - dhe ku ...

Ulje e jashtëzakonshme helikopteri në të cilën shkoi presidenti argjentinas

Helikopteri në të cilin presidenti argjentinas Maurizio Magri dhe familja e tij bënë një ulje urgjente në verilindje të Argjentinës natën e kaluar për shkak të ...

Tramp u kthye pas britmës - Ai dërgoi futjen e "trofeve" të elefantëve

Presidenti i SHBA Donald Trub njoftoi të premten mbrëma se ai po pezullon zbatimin e vendimit të qeverisë së tij për të lejuar ...

Pothuajse 2.000 muzikantët suedezë raportojnë incidente të ngacmimeve seksuale

"Kur bie viktimë e përdhunimit nga një muzikant i talentuar, ne humbim shumë miq", artistët 1.993 ankohen nga Suedia përmes një artikulli që regjistron sulmet, ...

Bjonde: Deri në fund të vitit 15 do të bëhet VOLUME e re

Dhjetë njësi të shëndetit lokal (TOMY) në fushën e kompetencës së 3 REL dhe pesë të tjera brenda kufijve të 4 REL, do të funksionojnë deri në fund ...

Schultz: Qeveria e re e Evropës do të paralizohet nga Merkel

"Sulc paralajmëron se koalicioni qeveritar i Merkel do të paralizojë Evropën," tha agjensia gjermane e lajmeve (DPA), duke shtuar se udhëheqësi i ...

Turqi: Zyrtarët e 42 nga Universiteti Marmara po kërkojnë

Një operacion për të identifikuar zyrtarët e 42 nga Universiteti Marmara në Stamboll ka filluar policinë turke. Turqia fajëson të kërkuarin për interkoneksione me ...

Gjermania do t'i japë 10 miliona euro për braktisjen e Racës

Gjermania do të ofrojë një sasi fillestare prej 10 milion për të shkatërruar qytetin e Raka në jug të Sirisë, tha të përditshmes gjermane.

Mbi refugjatët 450 në Egjeun e Veriut koha e fundit XNUM

Një numër i refugjatëve dhe emigrantëve 456 kaluan në ishujt e Egjeut në veri për XNUMtime e fundit, nga e mërkura në mëngjes deri të premten 48 ...

Në forum të gjithë emrat e grekëve që janë në Parajsë

Emrat kryesorë në listë - Një numër i madh i pronarëve të anijeve greke dhe kompanive vendase Sipas raportit të ICIJ, lidhjet midis natyrore,

Irak: Operacioni i rimëkëmbjes i qytetit të fundit në duart e IC

Ndërmarrja për të rehabilituar zonën e fundit të vendit nën kontrollin e Shtetit Islamik, qyteti i Rawa në krahinën e A ...

Dorëheqja e Mugabe po bën thirrje për partinë qeverisëse Zimbabve

Partia qeverisëse ZANU-PF kërkoi dorëheqjen e presidentit të Zimbabvesë Robert Mugabe të premten mbrëma, siç shkruan gazeta shtetërore The Herald ...

Këshilltari i mëparshëm Trab dorëzoi dokumente rreth përfshirjes së Rusisë në zgjedhje

Një ish-këshilltar i presidentit amerikan Donald Trump, Carter Page, sot dorëzohet "dokumente të parëndësishme dhe të panevojshme", - siç ai e përshkroi veten - për të ...

Mandra numëron plagët e saj - Sondazhet për gjashtë persona të humbur (imazhe)

Numri i personave të pagjetur është rritur në gjashtë Në Pire, anija e lundrimit për viktimat e Atikës Një ditë e vështirë për banorët e ...

Për ngacmimet seksuale, Senatori Al-Frankens akuzohet gjithashtu

Senatori amerikan dhe ish komediani Al Franken, nuk qëndrojnë jashtë listës së gjatë të klasave të ngacmimeve seksuale. Prodhuesi i radios, Lean Tweeden ...

Nga Venezuela në Evropë përmes Kolumbisë, Lemesma

En rrugë për Spanjën është raportuar të jetë kryetari i bashkisë së Caracas, Antonio Ledesma, nga udhëheqësit kryesorë të opozitës në Venezuelë, pasi më parë ikur ...

"H" Xhamajka "i mungon një vizion evropian", tha drejtori i Institutit Delors

Henrik Edrealen, drejtor i Institutit të Berlinit të Jacques Delors, tha: "Përgjigja e shumëpritur gjermane ndaj propozimeve në Paris dhe në kryeqytete të tjera evropiane ...

Selanik: Episodet pas kursit Politeknik - Shtatë shtesa (imazhe)

Shtatë mbështetës të të dyshuarve për episodet që ndodhën mbrëmjen e së premtes jashtë Universitetit Aristotel të Selanikut, pas marshimeve për ...

Euroleague: Olympiakos në krye, 85-59 Red Star (images - video)

Olympiacos shkaktoi mbrojtjen e tij në sezonin e tretë dhe pa ... djersitje ngriti në 6-2 rekordin e tij të Euroligës, "kapjen" e topit ...

IK ka humbur 95% të territoreve të saj në Irak dhe Siri

Pothuajse 95% e territoreve, të cilat 2014 kishte pushtuar, kanë humbur shtetin islamik në Siri, njoftoi të enjten koalicioni ndërkombëtar ...

Blake Shelton është njeriu më seksual në botë (foto - video)

Këngëtarja dhe gjyqtari i SHBA-ve në shfaqjen televizive Zëri në SHBA, Blake Celt, u kurorëzua nga revista "njeriu më seksi i botës" ...

Rënia e kohës (imazhet)

Llogaria tragjike e përmbytjes vdekjeprurës në Atikës perëndimore Historitë tronditëse të viktimave: "Nënë kam frikë, mbytur» 16 vdekur, katër të humbur dhe 12 plagosur ...

Oscar të nderit për Donald Sutherland, Anees Varda, Charles Bernett, Owen Rosenman

Yjet e Hollivudit u mblodhën të shtunën në mbrëmje, duke lënë mënjanë skandalin e abuzimit seksual për të përkujtuar punën e tij ...

Selanik: 3.000 playmobil do të ngrejë në një festë të fundjavës

Në botën magjike të playmobil-it, ata do të jenë në gjendje të "depërtojnë" tek 18 dhe 19 të dashuruar të nëntorit të lojës, në kuadër të një festimi që ...

Episodet në Exarchia pas marshimit - Një person me të meta (foto - video)

Njerëzit e panjohur që u mblodhën para Lidhjes Panathinaikos dhe nuk kishin lidhje me kursin, gjuajtën flakërime kundër skuadrës së ...

Kitarë Bob Dylan u shitën kundër dollarëve 400.000 (imazhe - video)

Një kitarë, me të cilën Bob Dylan luajti në koncertet e mëdha në dekadën 1970, u shit në ankand për rreth 400.000 dollarë.

Në Serres të shtunën "A-pei-shi-sa"

Serres transferuar nesër, e shtunë, Dhoma Auditimit "A-IP-LPI-the-Sea", starring Lakis Lazopoulos dhe Sofje Filippidou. Pas fillimit të shkëlqyeshëm që bëri në Athinë të hënën e kaluar ...

Gary Olmedman u vesh për herë të pestë

Aktori 59, i vjetër britanik, Gary Olmedman, u martua me zemrën e tij të mirë, kuratorin e arteve, Gisela Schmidt, në fund të gushtit në Beverly ...

Automjeti ra në personelin ushtarak në Francë

Alarmi të premten mbrëma në Puy de Otom, në jug-qendrore të Francës, si, siç raportojnë mediat lokale, një makinë që vrapoi me ...

Zgjedhjet e majta në të majtën qendrore: Donacionet për viktimat e përmbytjeve në çdo vendvotim

Të pranojë propozimin e të dy kandidatëve për të dhuruar në çdo seksion zgjedhor donacionet në para të gatshme për ata të prekur nga fatkeqësia e Perëndimit ...

Piloti amerikan "ka projektuar" një atom të madh mashkull në ajër (imazh)

Shalos ka shpërthyer në Forcën Ajrore Amerikane me rastin e një humor të posaçëm të pelegrinit që u bë viral. Në sytë e tyre nuk i besonin banorët ...

Britania: Aeroplani u përplas me helikopter - Katër të vdekur (foto - video)

Katër vetë u vranë në rrëzimin e një avioni të vogël dhe një helikopter në një zonë mbi Buckingham County, Anglia qendrore, ...

Desert Eleni: Pamje e rrallë publike - Shihni se si është sot (imazh)

Eleni Erimou ka qenë një grua e mrekullueshme, përveç një aktori të talentuar dhe vazhdon të jetë e bukur dhe mbresëlënëse. Tani ajo është larg nga dritat ...

Brigitte Bardot: Trab është e papërshtatshme

"I papërshtatshëm" për të sunduar është në përputhje me Brigitte Bardot, presidenti i SHBA Donald Trump. Në mënyrë të veçantë, me rastin e vendimit të autoriteteve amerikane për të lejuar ...

"Gullen ka" depërtuar "drejtësinë amerikane," tha Tsavousoglou

Ministri i jashtëm turk Mevlut Çavusoglu, u ankua se ndjekjet penale janë sjellë në SHBA kundër tourkoiranou biznesmenit Reza Zaramp, i ...

Kundërshtuar Kurtz në të pakënaqur, me tekst ... Carras

Një tragjedi që la prapa 16 vdekur, 12 njerëzit në spital dhe 6 zhdukur, duket opozitës si ideal "letër" për disa "blu" ...

El Pais: agjenti i inteligjencës i shërbimeve sekrete truri i sulmeve në Katalonjës

Informant shërbimi sekret spanjoll ishte imam konsiderohet si organizatori i sulmeve terroriste të gushtit të kaluar në Barcelonë dhe Katalonjës Cambrils, ...

Ishte "foli" dhe "gozhdohej" në një makinë (video)

Përshtypjet u përpoqën të vjedhin një çiklist, duke demonstruar aftësitë e tij të vozitjes në një rrugë të zënë, megjithatë, rezultati ishte disheartening si video u bë viral ...

Planifikimi i Hetimit të Rrjetit për të Zbuluar 29minded (video)

Pas tri ditëve dramatike për banorët e Atikës perëndimore, hetimet për të gjetur njerëz të zhdukur po vazhdojnë me ritme të paimagjinueshme.

Puthje të pasionuar me të dashurën e saj në dyqanin ku duket ish-burri i saj ...

Kjo është ajo që kultura do të thotë! Këngëtarja doli për t'u argëtuar me partnerin e saj në klubin e natës që tregon ish bashkëshorti i saj ... Edhe gjatë gjithë natës ...

Në 268 autopsia në Attikë - Ritmet intensive të inspektimeve teknike ...

Ritmet intensive vazhdojnë të kryhen nga Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit në zonat e dëmtuara nga përmbytjet e Atikës Perëndimore. Sipas njoftimit ...

Në guroren joaktive të TITAN-it do të transferohen derdhjet nga zonat e prekura

Drejtori Rajonal i Attikës, Rena Duro, në bashkëpunim me Zëvendësministrin e Mjedisit dhe Energjisë, Sokrat Femmos, vendosi transferimin e jashtëzakonshëm dhe asgjësimin e ...

Laringit në fëmijët: Shkaqet, simptomat dhe trajtimi

Laringit ndikon shumë fëmijët e tyre në muajt e ftohtë, nga vjeshta në dimër. Është një inflamacion i laringut dhe në shumicën e ...