Τρομερό παιχνίδι έγινε στο “Κάροου Ρόουντ” για την 23η αγωνιστική της Premier League. Η Λίβερπουλ επικράτησε με 5-4 της Νόριτς με την αναμέτρηση να είχε τρομερή διακύμανση σκορ, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν τα έξι από τα εννέα γκολ.

Οι “κόκκινοι” έχαναν με 3-1 στο 54′ και στο 75′ ήταν μπροστά στο σκορ με 3-4. Η Νόριτς ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπασόνγκ, αλλά η Λίβερπουλ μίλησε τελευταία και πήρε τους βαθμούς με τέρμα του Λαλάνα στο 90’+5.

Συνολικά τα γκολ της Νόριτς πέτυχαν οι Μποκανί (29′), Νέισμιθ (41′), Χούλαχαν (54′ πεν.), Μπασόνγκ (90’+2). Για τη Λίβερπουλ δίχτυα βρήκαν οι Φιρμίνο (18′, 63′), Χέντερσον (55′), Μίλνερ (75′), Λαλάνα (90’+5).