11-05-2021

Μπάσκετ: Εντός έδρας αγώνες για ΑΕΚ και Άρη – Ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στην Ιταλία

ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Άρης ρίχνονται στη μάχη της 3ης αγωνιστικής του Basketball Champions League που συνεχίζεται σήμερα Τρίτη και Τετάρτη (24-25/10) .

Η ΑΕΚ μετά την μεγάλη εκτός έδρας νίκη της στην παράταση επί της Βενέτσια την περασμένη αγωνιστική του Γ΄ ομίλου, επιστρέφει στο ΟΑΚΑ όπου θα υποδεχθεί σήμερα (24/10, 19:30 Novasports 2) την τουρκική Μπάνβιτ.

Επίσης σήμερα Τρίτη (24/10, 21:30 ΕΡΤ3) ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ορλαντίνα. Και οι δύο ομάδες δεν έχουν κερδίσει μέχρι στιγμής στη διοργάνωση.

Ο Άρης την Τετάρτη (25/10, 19:30 Novasports 1) αντιμετωπίζει στο «Nick Galis Hall» την Νάντερ, που είναι η μοναδική αήττητη ομάδα του Δ΄ ομίλου.

Α΄ όμιλος
Τρίτη 24/10
Μονακό (Γαλλία)- Ενισέι (Ρωσία)

Τετάρτη 25/10
Γιουβέντους (Λιθουανία)- Χαποέλ Χολόν (Ισραήλ)
Όλντενμπουρκ (Γερμανία) – Καρσίγιακα (Τουρκία)
Μούρθια (Ισπανία) – Σάσαρι (Ιταλία)

Βαθμολογία
Μονακό (Γαλλία) 2-0 4
Καρσίγιακα (Τουρκία) 2-0 4
Μούρθια (Ισπανία) 2-0 4
Ενισέι (Ρωσία) 1-1 3
Όλντενμπουρκ (Γερμανία) 1-1 3
Γιουβέντους (Λιθουανία) 0-2 2
Χαποέλ Χολόν (Ισραήλ) 0-2 2
Σάσαρι (Ιταλία) 0-2 2

Β΄ όμιλος
Τρίτη 24/10
Βέντσπιλς (Λετονία) – Σαλόν (Γαλλία)
Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία) – Νεπτούνας (Λιθουανία)
Ορλαντίνα (Ιταλία) – ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 21:30 ΕΡΤ3

Τετάρτη 25/10
Γκαζιαντέπ (Τουρκία)- Τενερίφη (Ισπανία)

Βαθμολογία
Γκαζιαντέπ (Τουρκία) 2-0 4
Νεπτούνας (Λιθουανία) 2-0 4
Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία) 1-1 3
Σαλόν (Γαλλία) 1-1 3
Τενερίφη (Ισπανία) 1-1 3
Βέντσπιλς (Λετονία) 1-1 3
Ορλαντίνα (Ιταλία) 0-2 2
ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 0-2 2

Γ΄ όμιλος
Τρίτη 24/10
Ρόζα Ράντομ (Πολωνία) – Βενέτσια (Ιταλία)
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)- Μπάνβιτ (Τουρκία) 19:30 Novasports 2

Τετάρτη 25/10
Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)- Μπαϊρόιτ (Γερμανία)
Στρασμπούρ (Γαλλία) – Εστουδιάντες (Ισπανία)

Βαθμολογία
Μπαϊρόιτ (Γερμανία) 2-0 4
Εστουδιάντες (Ισπανία) 2-0 4
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 1-1 3
Βενέτσια (Ιταλία) 1-1 3
Μπάνβιτ (Τουρκία) 1-1 3
Στρασμπούρ (Γαλλία) 1-1 3
Ρόζα Ράντομ (Πολωνία) 0-2 2
Ολίμπια Λ. (Σλοβενία) 0-2 2

Δ΄ όμιλος
Τρίτη 24/10
Βόννη (Γερμανία) – Νίμπουρκ (Τσεχία)
Μπεσίκτας (Τουρκία) – Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)

Τετάρτη 25/10
Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) – Ναντέρ (Γαλλία) 19:30 Novasports 1
Αβελίνο (Ιταλία) – Οστάνδη (Βέλγιο)

Βαθμολογία
Ναντέρ (Γαλλία) 2-0 4
Οστάνδη (Βέλγιο) 1-1 3
Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) 1-1 3
Νίμπουρκ (Τσεχία) 1-1 3
Μπεσίκτας (Τουρκία) 1-1 3
Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία) 1-1 3
Αβελίνο (Ιταλία) 1-1 3
Βόννη (Γερμανία) 0-2 2

(ΑΠΕ-ΜΠΕ)

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ