28-11-2020

«Μαύρες» εικόνες το instagram από έλληνες και ξένους καλλιτέχνες για τη δολοφονία του Φλόιντ

Έλληνες και ξένοι καλλιτέχνες πόσταραν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης φωτογραφίες με μαύρο φόντο σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τη δολοφονία του Τζορτζ Φλόιντ.

Κατεβάζει ρολά σήμερα η μουσική βιομηχανία και αντιδρώντας σε αυτό που συνέβη και βάζοντας ποστ στο instagram με hashtag #blackouttuesday.

Δείτε κάποια από τα ποστ:

View this post on Instagram

BLACK LIVES MATTER X,SJ #blackouttuesday

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker) on

View this post on Instagram

#blacklivesmatter

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

View this post on Instagram

A post shared by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on

View this post on Instagram

#cantbreathe #blackouttuesday

A post shared by Yorgos Pirpassopoulos (@yorgos_pirpassopoulos) on

View this post on Instagram

A post shared by 𝗖𝗛𝗘𝗧 𝗛𝗔𝗡𝗞𝗦 (@chethanx) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday 🖤

A post shared by genevieve majari (@genevievevv) on

View this post on Instagram

#Icantbreathe #blacklivesmatter

A post shared by @ apostolis_totsikas_official on

View this post on Instagram

#blacklivesmatter #blacktuesday

A post shared by Nikos Moutsinas (@nikosmoutsinas) on

View this post on Instagram

#BlackOutTuesday #TheShowMustBePaused

A post shared by Themis Georgantas (@themisgeorgantas) on

View this post on Instagram

#blacklivesmatter

A post shared by Katie Holmes (@katieholmes212) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday

A post shared by Tamta (@officialtamta) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday @blklivesmatter

A post shared by Sarah Drew (@thesarahdrew) on

View this post on Instagram

#stopracism

A post shared by CLAYDEE (@iamclaydee) on

View this post on Instagram

Now is the time to listen and support. #BLM 🖤

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday

A post shared by 𝑩𝑶 𝒕𝒉𝒆 𝑭𝒖𝒈𝒊𝒕𝒊𝒗𝒆 (@bo_fugitive) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday #citizensofhumanity #racismistherealvirus

A post shared by Dimitris Mothonaios (@motho_naios) on

View this post on Instagram

One race , HUMAN!! #stopracism #stopviolence #blackouttuesday

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday ✊🏿✊🏾✊🏽 @blklivesmatter

A post shared by S O F I A (@sofiaharmanda) on

View this post on Instagram

#blacklivesmatter

A post shared by James Marsden (@james_marsden) on

View this post on Instagram

George Floyd R.I.P ❤️ Contro ogni forma di RAZZISMO.

A post shared by Eros Ramazzotti (@ramazzotti_eros) on

View this post on Instagram

#blackouttuesday #theshowmustbepaused #amplifymelanatedvoices #amplifyblackvoices

A post shared by Emma Watson (@emmawatson) on

View this post on Instagram

A post shared by Kate Hudson (@katehudson) on

View this post on Instagram

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

View this post on Instagram

A post shared by ONIRAMA (@onirama) on

View this post on Instagram

#blacklivesmatter

A post shared by @ emilia_clarke on

View this post on Instagram

#blacklivesmatter

A post shared by Channing Tatum (@channingtatum) on

View this post on Instagram

#Blacklivesmatter #BLM #saytheirnames #Theshowmustbepaused #breonnataylor #georgefloyd #ahmaudarmery

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Άνοιξε η γη και… κατάπιε το αυτοκίνητο – Η εικόνα που έγινε viral

Το όχημα βρισκόταν παρκαρισμένο σε περιοχή του Κουίνς. Ξαφνικά το οδόστρωμα υποχώρησε και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα «κατάπιε» το αυτοκίνητο.Το περιστατικό σημειώθηκε το απόγευμα της...

Κορονοϊός: Συναγερμός στον Βόλο – 66χρονος, που βρέθηκε θετικός, «το έσκασε» από το νοσοκομείο

Ένας 66χρονος με κορονοϊό «το έσκασε» από το Νοσοκομείο του Βόλου.Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα e-thessalia.gr, νοσηλευόταν σε κλινική covid και αποφάσισε να φύγει από...

Big Brother: Έξω φρενών η Ναταλί Κάκκαβα – Η αιχμηρή απάντηση σε Μικρούτσικο και Βαρθακούρη (video)

Η Ραμόνα Μοροσάνου αποχώρησε από το Big Brother και η Νάταλι Κάκκαβα ως μία από τους βασικούς καλεσμένους θέλησε να την ρωτήσει γιατί κατά...

Στο Ιπποκράτειο ο Μητσοτάκης – «Το σύστημα υγείας αντέχει» (video)

Στο Ιπποκράτειο νοσοκομείο έκανε την πρώτη στάση της επίσκεψής του στη Θεσσαλονίκη ο Κυριάκος Μητσοτάκης.Μέλη του προσωπικού του Ιπποκρατείου νοσοκομείου Θεσσαλονίκης υποδέχτηκαν τον Κυριάκο...

«Άσπρισε» ο Παρνασσός – Άδειο το χιονοδρομικό κέντρο (video)

Αποκαρδιωτικές εικόνες κατέγραψε η ομάδα του UpStories από το χιονοδρομικό κέντρο Παρνασού, εν μέσω lockdown.Μετά την ανεμική καλοκαιρινή τουριστική σεζόν με την πενιχρή προσέλευση...

Ξεκάθαρο μήνυμα Πέτσα: Απαγόρευση κυκλοφορίας και τα Χριστούγεννα – Δεν θα είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός

Μονόδρομο χαρακτήρισε ένα είδος απαγόρευσης κυκλοφορίας τα Χριστούγεννα ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας μιλώντας το πρωί του Σαββάτου (27/11/2020) σε εκπομπή του ΣΚΑΪ ενώ...