Με πρωταγωνιστή τον Κόντε, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, ο ΠΑΣ Γιάννινα συνέτριψε με 4-0 την ΑΕΛ, στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10′, όταν ο Κόντε εκμεταλλεύτηκε την κακή απομάκρυνση του τερματοφύλακα της ΑΕΛ, Καβουσάκη και με πλασέ εξ επαφής έκανε το 1-0.

Στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης στην πρωτεύουσα της Ηπείρου ο Γιάκος, μετά από ωραία ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα «γράφοντας» το 2-0, που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ συνέχισε να είναι σαφώς ανώτερος από την θεσσαλική ομάδα. Στο 52′ έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Ζάιρο, ο Κόντε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για τον «Άγιαξ της Ηπείρου».

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 74′, με τον Ισπανό επιθετικό, Κόντε, να ολοκληρώνει το προσωπικό του χατ-τρικ και τον ΠΑΣ Γιάννινα να φτάνει στους 10 βαθμούς, μαζί με Παναθηναϊκό, Πανιώνιο και Ατρόμητο.