Μεγάλο αποτέλεσμα κατάφερε να πάρει ο ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο απέναντι στον Παναθηναϊκό. Πιο συγκεκριμένα έφυγε από εκεί με ισοπαλία 1-1 κι ενώ έπαιζε από το 20′ με δέκα παίκτες. Στο συγκεκριμένο λεπτό αποβλήθηκε ο Τζιόλης με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα που έκανε στον Ζέκα.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να είχε την κατοχή αλλά δεν κατάφερε να την εκμεταλλευτεί κι έτσι το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση.\

Όμως στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Μάρκους Μπεργκ άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι» δεν πρόλαβαν να το χαρούν, αφού ο Χαρίσης με ένα εξαιρετικό πλασέ έκανε το 1-1 στο 49′.

Οι γηπεδούχοι το πάλεψαν, αλλά ήταν φλύαροι στην επίθεση, ωστόσο ο Μπεργκ πήγε να το πάρει μόνος του, αλλά το σουτ που έκανε στο 77′ είδε την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Μέστο, Ταυλαρίδης, Μολέντο, Νάνο, Κουτρουμπής (Καλτσάς 78′), Λαγό, Αμπέντ (Μπουμάλ 60′), Βιγιαφάνιες, Λέτο και Μπεργκ.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Λέοβατς, Τζαβέλλας, Μαλεζάς, Τζιόλης, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Μακ (Ζάιρο 59’/Σκόνδρας 68′), Ροντρίγκες (Μυστακίδης 78′) και Αθανασιάδης.