Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε με νίκη το 2015. Επικράτησε 1-0 του Πλατανιά σε μία αναμέτρηση όπου το θέαμα ήταν κακό. O «Δικέφαλος του Βορρά» δεν κατάφερε να δείξει κάτι το ιδιαίτερο με αποτέλεσμα να αποδοκιμαστεί από τους φίλους του. Το μοναδικό γκολ πέτυχε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Αθανασιάδης στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης. Πάντως οι γηπεδούχοι έκαναν δύο αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμού των Κωνσταντινίδη, Όλσεν, ενώ ο Μυστακίδης έβγαλε με ενοχλήσεις τα τελευταία 15 λεπτά.

ΠΑΟΚ (Τούντορ): Ολσεν (62′ Μελίσσας), Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης (22′ Σκόνδρας), Τσίμιροτ, Πέλκας (70′ Μπερμπάτοφ), Τζιόλης, Μυστακίδης, Λέοβατς, Αθανασιάδης και Μακ

Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου, Σκαρντοβέλι, Μπανανά, Ιτούα (78′ Ντίνας), Αποστολόπουλος, Γκνιάτιτς, Μενδρινός (86′ Πάγκαλος), Μιλούνοβιτς (70′ Ανγκούλο), Μουνάφο, Σελίν, Ράμος.