Με την αναμέτρηση του Λεβαδειακού απέναντι στον ΠΑΟΚ ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική της Super League. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0.

Ο δικέφαλος του βορρά έδειξε πως είχε μείνει στη μεγάλη νίκη στο Ντόρτμουντ. Κάτι που δεν ήθελε ο Ιγκόρ Τούντορ και το είχε τονίσει στις δηλώσεις του. Έτσι πραγματοποίησε απογοητευτική εμφάνιση ενώ απώλεσε και τις μόλις δύο καλές ευκαιρίες που έκανε στο παιχνίδι με τους Ροντρίγκες, Αθανασιάδη.

Ο Λεβαδειακός διαμαρτυρήθηκε για τη φάση του 30ου λεπτού όταν ο Ντομοβτσίσκι γύρισε την μπάλα στην περιοχή πριν βγει κόρνερ και αυτή φάνηκε να βρίσκει το χέρι του Μαλεζά, με τον Αρετόπουλο να αρνείται το πέναλτι στους γηπεδούχους.

Παράλληλα στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μπερμπάτοφ σκόραρε με κεφαλιά, αλλά ο διαιτητής Αρετόπουλος σωστά καταλόγισε επιθετικό φάουλ του Βούλγαρου στον Τριποτσέρη.

Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Τσιντώτας, Στάθης, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Ουόν, Νικολάου, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης, Μίνγκας, Μάντζιος, Ντομοβτσίσκι.

ΠΑΟΚ (Ίγκορ Τούντορ): Όλσεν – Τζαβέλλας, Μαλεζάς, Τζιόλης – Λέοβατς, Κάτσε, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες (46’ Μυστακίδης), Σάμπο – Μακ, Αθανασιάδης (68’ Μπερμπάτοφ).