Γκέλα του Παναθηναϊκού στη Θεσσαλονίκη. Έχασε με 1-0 από τον παθιασμένο Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League. Για τους «πράσινους» ήταν το ντεμπούτο του Αντρέα Στραματσιόνι στον πάγκο τους, αλλά και η πρώτη επίσημη εμφάνιση του Μάικλ Εσιέν, ο οποίος αγωνίστηκε βασικός.

Πολύ καλή εμφάνιση για τον Ηρακλή που πέτυχε μια μεγάλη νίκη. Ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να ανεβάζει ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Βέλλιος με δυνατό συρτό σουτ στο 23ο λεπτό του αγώνα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Καρασαλίδης, Ιντζόγλου, Μπουλούτ (75′ Χαντί), Βέλλιος, Ρομάνο (87′ Περόνε), Πασάς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Στραματσόνι): Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος (73′ Μαρινάκης), Ταυλαρίδης, Αμπέντ (86′ Κλωναρίδης), Σάντσεθ, Εσιέν, Ζέκα, Πράνιτς, Μπεργκ, Ατζαγκούν (58′ Νίνης), Καρέλης.