Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ σε μία έδρα, όπου παραδοσιακά δυσκολεύεται. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε 2-1 του Αστέρα στην Τρίπολη. Πρωταγωνιστής ήταν ο Ευθύμης Κουλούρης που πέτυχε και τα δύο γκολ.

Ο νεαρός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 22′ και δύο λεπτά αργότερα έκανε το 0-2 για τον ΠΑΟΚ με ένα εξαιρετικό σκαστό σουτ. Στο 44′ ο Μπέρτος έκανε ένα άσχημο χτύπημα στον Κρέσπο, με αποτέλεσμα να αποβληθεί.

Στην επανάληψη το ματς πήρε πιο αργό τέμπο με τον Αστέρα να είναι κλεισμένος στα καρέ του. Ωστόσο κατάφερε να μειώσει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ιωαννίδη στο 62′, το οποίο κέρδισε ο Ιγκλέσιας από τον Βαρέλα.

Αστέρας (Μ. Χάβος): Κοσίτσκι, Μπέρτος, Σέφι, Κουρμπέλης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας (83’ Χαμντανί), Τσουκαλάς, Φαρίνια (72’ Μάσα), Καλτσάς, Τσιλιανίδης (46’ Ίγκορ), Ιωαννίδης

ΠΑΟΚ (Βλ. Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Κρέσπο (46’ λ.τ. Κίτσιου), Κάνιας, Σάχοφ, Μπίσεσβαρ (87’ Περέιρα), Ροντρίγκες (77’ Μυστακίδης), Τζάλμα Κάμπος, Κουλούρης