Πολλές οι δυσκολίες που συνάντησε ο Ολυμπιακός στο Καυτανζόγλειο, απέναντι στον Ηρακλή, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Περόνε, μόλις στο 5ο λεπτό. Μετά από εκεί πίεσε για ένα ακόμα γκολ με τον Ολυμπιακό να αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα.

Στην επανάληψη όμως οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν στροφές και ισοφάρισαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσόρι Ντομίνγκες στιο 51′. Πέναλτι το οποίο έκανε ο Ιντζόγλου, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του τη στιγμή που προσπαθούσε να τη διώξει, πέφτοντας στο έδαφος.

Το γκολ της ανατροπής του Ολυμπιακού σημείωσε ο Ιντέγε στο 75′ μετά από εξαιρετική κάθετη ασίστ του Μάρτινς.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Καραγκούνης, Μπαρτολίνι, Ρούσσος, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Κούρος (62′ Πασάς), Λάμπρου (68′ Λουκίνας), Λεοζίνιο, Περόνε (79′ Μπαρέτας)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπέντο): Καπίνο, Φιγκέιρας, Βιάνα, Μποτία, Ντε Λα Μπέγια (27′ Ρέτσος), Μιλιβόγεβιτς, Μαρτίνς, Ντομίνγκες (73′ Ιντέγε), Πάρντο (46′ Ελιουνούσι), Σεμπά, Καρντόσο