Μεγάλη νίκη για τον Παναιτωλικό, εκτός έδρας, απέναντι στον Ατρόμητο. Επικράτησε με 2-0 στο κεκλεισμένων των θυρών γήπεδο του Περιστερίου (είχε τιμωρία από πέρσι ο Ατρόμητος).

Οι αγρινιώτες ήταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο όπου άνοιξαν το σκορ με τον Μιγκέλ Ροντρίγκες στο 12′. Είχαν φάσει να σκοράρουν και άλλα τέρματα. Στην επανάληψη ο Ατρόμητος ανέβασε στροφές, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Όσο για τον Παναιτωλικό, άντεξε στην πίεση και πέτυχε το δεύτερο τέρμα του στιο 90’+3 με τον Ουάρντα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Ζησόπουλος, Μπίτολο, Ουμπίντες, Μπάγκα (77′ Δ. Παπαδόπουλος), Μπρίτο (57′ Βασιλείου), Γροντής (68′ Λημνιός), Τόνσο, Λε Ταλέκ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης. Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Μιγκέλ Ροντρίγκεζ, Κούσας, Τσοκάνης, Μάκος, Τσοκάνης (94′ Λεντέσμα), Μάρκος Πάουλο, Οσμάρ Φερέιρα (69′ Μαρκόβσκι), Αμρ Ουάρντα, Κλέσιο Μπαούκε, Τομανέ (81′ Κουτρομάνος).

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΛΑΡΙΣΑ 2-0

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κέρκυρα. Επικράτησε, άνετα, της Λάρισας με 2-0. Ο Ντουάλα άνοιξε το σκορ στο 24′ για να έρθει ο Επστάιν να κάνει το 2-0 στο 39′.

Η Λάρισα για 90 λεπτά δεν κατάφερε να παρουσιάσει κάτι το αξιόλογο με αποτέλεσμα να προβληματίσει ενόψει και της συνέχειας.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Γρηγορίου):  Κουτζαβασίλης, Γκομές, Ντιμιτρόβσκι, Βενέτης, Ντιόγκο, Σιόντης, Ντουαλά, Γεωργίου (90′ Ιωάννου), Επστάιν (79′ Ζαραδούκας), Ζορμπάς (62′ Νίκιτς), Τουράμ.

ΑΕΛ (Αναστασιάδης): Καβουσάκης, Ρέντζας (46′ Γκόλιας), Γιοβάνοβιτς (70′ Κουτσιανικούλης), Φάρκας, Κοντόρ, Αναστασόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς (59′ Λαμπρόπουλος), Βαρέλα, Αβραάμ, Ναζλίδης.