Το 2/2 στο φετινό πρωτάθλημα έκανε ο Ατρόμητος ο οποίος επικράτησε του Πλατανιά στην Κρήτη με σκορ 1-2 ανατρέποντας το παιχνίδι στο β’ ημίχρονο.

Στο 19ο λεπτό οι Χανιώτες πήραν προβάδισμα όταν μετά από γύρισμα του Αποστολόπουλου από την δεξιά πλευρά, ο Κιβρακίδης στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε πάνω στον Γκορμπούνοφ για να χτυπήσει στο σώμα του δεξιού μπακ του Ατρομήτου και να καταλήξει πρώτα στο αριστερό δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα!

Οι Περιστεριώτες μετά το γκολ του Πλατανιά επιχείρησαν να βγουν μπροστά, χωρίς όμως να κάνουν κάτι ουσιαστικό, με τους παίκτες του Παράσχου να δημιουργούν και άλλες ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο προπονητής του Ατρομήτου Μιχάλης Γρηγορίου αποφάσισε να διορθώσει τις…ατέλειες ρίχνοντας στον αγωνιστικό χώρο τους Μπρίτο και Λε Ταλέκ!

Τρία λεπτά αργότερα ο Ατρόμητος μετά από σέντρα του Μαρσελίνιο από την δεξιά πλευρά και ωραία κεφαλιά του Λε Ταλέκ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Γάλλου στράικερ στο Ελληνικό Πρωτάθλημα!

Η ολική ανατροπή για τους Περιστεριώτες ήρθε πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Ο Ούμπιντες εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά έξω από την περιοχή, ο Ναπολεόνι έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ολιμπά και διαμόρφωσε το τελικό 1-2!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων!

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Αποστολόπουλος (85′ Γουνδουλάκης), Ντίνας (65′ Γκόμεζ), Μιλούνοβιτς (77′ Μενδρινός), Γιακουμάκης.

Ατρόμητος (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκορμπούνοφ, Μπιτόλο, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης (46′ Μπρίτο), Γοδόι (46′ Λε Ταλέκ), Πίτου Γκαρσία (67′ Στόιτσεφ), Ούμπιντες, Μαρσελίνιο, Ουσέρο, Ναπολεόνι.