Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τον Ατρόμητο στην Τούμπα και δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με καταπληκτικό γκολ του Τάσου Καραμάνου με 0-1 και προσπέρασαν το δικέφαλο στη βαθμολογία. Μεγάλη ένταση στις κερκίδες, με τους οπαδούς των γηπεδούχων να αποδοκιμάζουν έντονα παίκτες και προπονητή της ομάδας τους.

Ο ΠΑΟΚ χρειαζόταν τη νίκη και προσπάθησε από την αρχή της αναμέτρησης να επιβάλλει το ρυθμό του. Οι γηπεδούχοι ήθελαν, αλλά δεν μπορούσαν να φανούν απειλητικοί για την εστία του Ατρόμητου και οι αποδοκιμασίες από τον λιγοστό κόσμο στις κερκίδες είχαν ξεκινήσει. Η φάση που έκρινε το παιχνίδι, έγινε στο 44ο λεπτό. Μετά από μία εξαιρετική μπαλιά του Κώστα Κατσουράνη, ο Καραμάνος πέρασε τον Μιγκέλ Βίτορ και -από πλεονεκτική θέση- τελείωσε καταπληκτικά τη φάση για το 0-1. Ο επιθετικός του Ατρομήτου πανηγύρισε το γκολ σαν τοξοβόλος προκαλώντας την αντίδραση του αρχηγού του ΠΑΟΚ,  Στέφανου Αθανασιάδη, ο οποίος πανηγυρίζει με τον ίδιο τρόπο, όταν πετυχαίνει γκολ

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεσαν για να φτάσουν στην ανατροπή του σκορ. Στο 50΄το σουτ του Κωνσταντινίδη πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γκορμπούνοφ. Ο ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να δημιουργήσει αξιόλογες ευκαιρίες και τα λεπτά κυλούσαν σε βάρος του. Στο 87ο λεπτό χάθηκε τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, όμως, ο Παπάζογλου δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ και το 0-1 παρέμεινε.

Οι παίκτες και η τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ αποδοκιμάστηκαν έντονα, καθώς ο δικέφαλος έπεσε στην τελευταία θέση των πλέι οφ, χωρίς να πάρει ακόμα νίκη. Αντίθετα, η ομάδα του Περιστερίου σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Ρατς (68′ Κόστα), Κάτσε, Τζιόλης, Κωνσταντινίδης, Μακ (53′ Πόζογλου), Παπαδόπουλος (58′ Περέιρα), Αθανασιάδης.

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Νάστος, Κατσουράνης, Πίτου Γκαρσία (68′ Μπρίτο), Ούμπιδες (90′ +1′ Κούρος), Μπάλλας, Καραμάνος (75′ Αγκουαζί), Παπάζογλου.