Ενα γκολ του Τολόι ήταν αρκετό, ώστε να δώσει στην Αταλάντα τη νίκη 1-0 στο «Κάρλο Καστελάνι» κόντρα στην Εμπολι!

Μεγάλο διπλό για την Αταλάντα στο «Κάρλο Καστελάνι», επικράτησε 1-0 της Εμπολι χάρη στο γκολ του Τολόι!

Αυτή τη φορά η ομάδα του Μπέργκαμο ήταν πιο σοβαρή αμυντικά, προηγήθηκε και κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλος το υπέρ της σκορ και να αποδράσει με μια σημαντική νίκη!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και προσπάθησαν να απειλήσουν με τον 19χρονο, Πίου, ο οποίος και έκανε ντεμπούτο στη Serie A.

Ωστόσο, τόσο η προσπάθεια του τελευταίου όσο και του Μακαρόνε δεν βρήκαν στόχο! Μετά το πρώτο 20λεπτο, η Αταλάντα ανέλαβε τα ηνία, πίεσε, έχασε μια καλή ευκαιρία με τον Μοράλες, αλλά στο 31′ ο Τολόι δεν αστόχησε διαμορφώνοντας το 1-0!

Καλύτερη στην επανάληψη η Εμπολι, προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά σε δυο τουλάχιστον περιπτώσεις, ο Σαπονάρα δεν κατάφερε να σκοράρει.

Βέβαια, οι γηπεδούχοι ακόμα… φωνάζουν για πέναλτι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Πουτσιαρέλι από τον Τολόι!