Η Ίντερ έχασε 2-0 στη Ρώμη από τη Λάτσιο και έχασε κάθε ελπίδα για συμμετοχή στο Champions League της νέας περιόδου. Ο Ρομπέρτο Μαντσίνι τα έβαλε με τους παίκτες του για την απογοητευτική τους εμφάνιση.

«Παίξαμε πολύ άσχημα στο πρώτο ημίχρονο, τα πρώτα 20 λεπτά ήταν πάρα πολύ άσχημα. Ήταν το χειρότερο πρώτο 20λεπτο σε αγώνα που έχουμε κάνει ποτέ, αξίζαμε να χάσουμε το ματς.

Είμαι πικραμένος από την συμπεριφορά μερικών παικτών. Χρειαζόταν μία διαφορετική προσέγγιση του αγώνα, για να εξασφαλίσουμε την τέταρτη θέση και να διατηρήσουμε κάποιες μικρές ελπίδες για την τρίτη.

Έχουμε τεράστιες δυσκολίες να σημειώσουμε γκολ, μας χρειάζεται σίγουρα μεγαλύτερη ποιότητα.

Πολλοί από τους παίκτες μας πρέπει να συνειδητοποιήσουν πως η Ίντερ είναι Ίντερ», είπε ο τεχνικός των «νερατζούρι».