Η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε σαν σίφουνας από το Σάντσεθ Πιθχουάν επικρατώντας άνετα με 0-3 της Σεβίλλης για την δεύτερη αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος!

Μπορεί οι πάικτες του Έμερι να παρουσιάστηκαν μαχητικοί, να δημιούργησαν και να έχασαν καλές ευκαιρίες , ωστόσο στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού κατέρρευσαν και τελικά ήρθε το βαρύ σκορ

Οι ροχιμπλάνκος άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό όταν ο Κόκε μετά από ασίστ του Αντουάν Γριζμάν επωφελημένος κιόλας από την άμυνα της Σεβίλλης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Η ομάδα του Σιμεόνε διπλασίασε τα τέρματα της και ουσιαστικά εξασφάλισε την νίκη όταν στο 79ο λεπτό ο Γκάμπι σούταρε, η μπάλα κόντραρε άλλαξε πορέια και κατέληξε στα δίχτυα του Μπέτο.

Το τρίτο και τελευταίο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Τζάκσον Μαρτίνεζ ο οποός πέντε λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης με πολύ όμορφο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-3!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων!

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπέτο, Κόκε, Ραμί, Ντανιέλ Καρίσο (69′ Γκαμεϊρό), Τρεμουλινάς, Ιμπόρα (66′ Κρον-Ντέλι), Κριχόβιακ, Μπάνεγα, Βιτόλο, ΧΑ Ρέγες (66′ Κονοπλιάνκα), Γιορέντε.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Χουανφράν, Χοσέ Μαρία Χιμένες, Γκοντίν, Χεσούς Γκάμεθ, Γκάμπι, Τιάγκο Μέντες, Όλιβερ Τόρες (70′ Φερέιρα Καράσκο), Κόκε (64′ Σαούλ), Γκριεζμάν, Τόρες (78′ Τζάκσον Μαρτίνες).