Σε φιλική συνάντηση στο γήπεδο Χαριλάου, Άρης και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Ο Παναθηναϊκός καλύτερος και πιο οργανωμένος στο α’ ημίχρονο, είχε την κατοχή της μπάλας, τις ευκαιρίες και τον έλεγχο που του έδωσε μάλιστα και το προβάδισμα με γκολ που σημείωσε στο 14′ ο Ρινάλντι (πρώτο με τη φανέλα των «πρασίνων») με κεφαλιά μέσα στη μικρή περιοχή, μετά από κόρνερ του Μέστο.

Ο Αρης προσπάθησε στην συνέχεια να αντιδράσει και στο 35΄ η πίεση προς την αντίπαλη εστία λίγο έλειψε να φέρει και αποτέλεσμα, όταν ο Ανάκογλου έδωσε εξαιρετικά στον Ντούνη, αυτός δεν πρόλαβε να τσιμπήσει την μπάλα μόνος απέναντι στον Στιλ και έδιωξε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού.

Με το 0-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 50΄ νέα σημαντική ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Βουτσιά, προσπάθησε να απομακρύνει ο Μολέδο, αλλά «κρέμασε» τον Στιλ, που με τα ακροδάχτυλα, έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ. Στο 68΄πέναλτι για τον Άρη. Το κέρδισε ο Ίλιτς από τον Μολέδο, ο Τάτος ευστόχησε και έφερε στα ίσια το ματς.

Κίτρινες κάρτες είδαν οι Ρέϊς και Τσουμάνης.

Οι συνθέσεις:
ΑΡΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Διούδης (75΄Αναγνωστόπουλος), Μπούρμπος (46΄Βουτσιάς), Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Ιντζίδης, Ανάκογλου (46΄Μιλούνοβιτς), Αντρέου (76΄Παυλίδης), Ρόβας (60΄Νέτο), Καπνίδης (46΄Ίλιτς), Τάτος (83΄Ντογος), Ντούνης (77΄Τζανακάκης)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Α. Στραματσόνι): Στιλ (62΄Βλαχοδήμος Ο.), Χουχούμης (46΄ Μολέδο), Κουτρουμπής, Ρέις, Ιμπάρμπο (89΄Χαρζηγιοβαννής), Ζέκα (89΄Αγγελόπουλος), Λέτο (46΄Βλαχοδήμος Π.), Βιγιαφάνες, Λεντέσμα (74΄Στάϊκος), Μεστο (62΄Μαρινάκης), Ρινάλντι