Μεγάλη κουβέντα γίνεται στη Σκωτία αναφορικά με την ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Πολωνία, για τα προκριματικά του EURO. Αποτέλεσμα που άφησε την Σκοτία εκτός διεκδίκησης της πρόκρισης.

Κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου ένας νεαρός Σκοτσέζος φίλαθλος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και πρόλαβε να βγάλει μία selfie με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, πριν τον βγάλουν έξω οι άνθρωποι της ασφάλειας του γηπέδου.

Η είσοδος του νεαρού και η μικρή διακοπή του ματς έκανε τον διαιτητή να κρατήσει 4 λεπτά παράταση, αντί για 3 που μάλλον θα έδειχνε και προέκυπτε από τις αλλαγές.

Η Πολωνία έχανε με 2-1 και ο Λεβαντόφσκι ισοφάρισε 2-2 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο μικρός τα «άκουσε» χοντρά από συμπατριώτες του στα social media, αφού θεωρούν πως το παραπάνω λεπτό καθυστερήσεων, στο οποίο σκόραρε ο επιθετικός της Πολωνίας, προήλθε από την είσοδο του στο γήπεδο και την διακοπή του αγώνα.

Σημειώνεται πως αν η Σκωτία είχε κρατήσει τη νίκη θα πλησίαζε στους τρεις πόντους την Πολωνία και θα είχε την ευκαιρία να της κλέψει την τρίτη θέση την τελευταία αγωνιστική, υπό την προϋπόθεση ότι θα έπαιρνε τη νίκη στην έδρα του Γιβραλτάρ και οι Πολωνοί θα έχαναν εντός έδρας από την Ιρλανδία.