Με 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Άρης έκανε περίπατο (3-0) στο «Κλ. Βικελίδης» κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων και έφτασε τις 3 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Ένα ημίχρονο ήταν υπέρ αρκετό για τον Άρη προκειμένου να συνεχίσει το αήττητο στο πρωτάθλημα.

Οι «κίτρινοι» κέρδισαν με 3-0 τον Ηρακλή Αμπελοκήπων με γκολ που πέτυχαν οι Καπνίδης (6′), Παυλίδης (15′) και Μπάρμπας με αυτογκόλ σο 37ο λεπτό.

Πλέον οι Θεσσαλονικείς στρέφουν την προσοχή τους στην αναμέτρηση της Κυριακής (18/10) με τον Εθνικό Αγιονερίου.

Χειροκροτήθηκε η ομάδα του Αναστόπουλου  μετά το τέλος του αγώνα με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.

Άρης: Τζινάρ, Γεωργιάδης (61′ Καλογέρης), Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Μελισσάς, Παυλίδης, Καζναφέρης, Ντούνης, Πόι, Τάτος (16΄Ρόβας), Καπνίδης (46′ Κυβελίδης)

Ηρακλής Αμπελοκήπων: Παπαθανασίου, Βόσδου, Σκέμπης, Μπάρμπας (42′ Καραγιώργης), Παναγιωτίδης, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου (16΄Ζυγκερίδης), Νικολίτσας, Χιονίδης (71′ Σαρρός), Σαμπιασβίλι, Λιόνης