Η πρώτη φάση του Eurocup ολοκληρώθηκε και οι δύο από τις τρεις ελληνικές ομάδες, ο Άρης και ο ΠΑΟΚ, κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Τα αποτελέσματα της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής, η κατάταξη στους ομίλους, αλλά και το πως διαμορφώνονται τα γκρουπ στους «32» του θεσμού.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Βόννη-Ναντέρ 86-95

Ολντενμπουργκ-Ολίμπια Λ. 75-77

Μπιλμπάο-Τρέντο 104-91

2ος όμιλος

Αλμπα-Μπρίντιζι 80-79

Λούντβιγκσμπουργκ-Λε Μαν 90-49

Ρέτζιο Εμίλια-Γκραν Κανάρια 73-78

3ος όμιλος

Νανσί-Ουλμ 76-80

Σαραγόσα-Βενέτσια 82-72

Βαλένθια-Σαρλερουά 97-76

4ος όμιλος

Αρης-Μπάνβιτ 72-53

Τραμπζονσπόρ-Ούνικς Καζάν 73-80

Μπουντούτσνοστ-Στεάουα Βουκ. 89-56

5ος όμιλος

Αβτοντορ-Σζολνόκι 104-78

Λιέτουβος Ρίτας-ΠΑΟΚ 81-88

Μπεσίκτας-Ζενίτ 91-67

6ος όμιλος

Νίζνι-Γαλατάσαραϊ 81-75

Κράσνι Οκτιάμπρ – Χάποελ Ιερ. 74-95

ΑΕΚ-Νεπτούνας 75-71
Η βαθμολογία στους ομίλους

1ος όμιλος
1. Μπιλμπάο 8-2 18
2. Τρέντο 7-3 17
3. Ολίμπια Λιουμπλιάνα 5-5 15
4. Όλντενμπουργκ 4-6 14
5. Ναντέρ 4-6 14
6. Τέλεκομ Βόννης 2-8 12

2ος όμιλος

1. Γκραν Κανάρια 8-2 18
2. Λούντβιχσμπουργκ 7-3 17
3. Ρέτζιο Εμίλια 6-4 16
4. Άλμπα Βερολίνου 5-5 15
5. Λε Μαν 3-7 13
6. Μπρίντιζι 1-9 11

3ος όμιλος

1. Βαλένθια 10-0 20
2. Σαραγόσα 7-3 17
3. Βενέτσια 4-6 14
4. Ουλμ 4-6 14
5. Σαρλερουά 3-7 13
6. Νανσί 2-8 12

4ος όμιλος

1. Άρης 7-3 17
2. Ούνιξ Καζάν 7-3 17
3. Τραμπζονσπόρ 5-5 15
4. Μπάνβιτ 5-5 15
5. Μπούντουσνοστ 4-6 14
6. Στεάουα Βουκουρεστίου 2-8 12

5ος όμιλος

1. Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 8-2 18
2. Άβτοντορ Σάρατοφ 7-3 17
3. ΠΑΟΚ 5-5 15
4. Σζολνόκι Ολάι 4-6 14
5. Μπεσίκτας 4-6 14
6. Λιέτουβος Ρίτας 2-8 12

6ος όμιλος

1. Γαλατάσαραϊ 7-3 17
2. Νεπτούνας Κλαϊπέντα 6-4 16
3. Νίζνι Νόβγκογκραντ 6-4 16
4. Χάποελ Ιερουσαλήμ 5-5 15
5. ΑΕΚ 5-5 15
6. Κράσνι Βόλγκογραντ 1-9 11

Η διαμόρφωση των ομίλων στην φάση των «32»

GROUP G

Α5 από Euroleague

Μπιλμπάο

Βενέτσια

Μπάνβιντ

GROUP H

Α6 από Euroleague

Γκραν Κανάρια

Άβτοντορ

Χάποελ Ιερουσαλήμ

GROUP I

Βαλένθια

ΠΑΟΚ

Αρμάνι/Λιμόζ

Όλτενμπουργκ

GROUP J

Άρης

Νεπτούνας

Αρμάνι/Λιμόζ

Άλμπα Βερολίνου

GROUP K

C5 από Euroleague

Τρέντο

Ρέτζιο Εμίλια

Τραμπζονσπόρ

GROUP L

C6 από Euroleague

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

Λούντβισμπουργκ

C4 από Euroleague

GROUP M

Ούνιξ Καζάν

Νίζνι Νόβγκοροντ

Νταρουσάφακα/Μακάμπι

Ολίμπια Λιουμπλιάνας

GROUP N

Γαλατασαράι

Ντιναμό Σάσαρι

Σαραγόσα

Σζολνόκι

SHARE

loading...

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ