Η Εθνική Ελλάδος ταξίδεψε στο Γκντανσκ για να αντιμετωπίσει την εθνική ομάδα της Πολωνίας και πήρε λευκή ισοπαλία. Οι Πολωνοί ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων έληξε χωρίς σκορ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Πολωνούς να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο και να δημιουργούν ευκαιρίες. Στο 26ο λεπτό, ο Κούμπα Μπλατσικόφτσκι έχασε μεγάλη ευκαιρία. Οι παίκτες της Πολωνίας συνδυάστηκαν με υποδειγματικό τρόπο, όμως ο Κούμπα νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον τερματοφύλακα της Εθνικής μας, Στέφανο Καπίνο. Στο 40΄ο Γκροσίτσκι έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Μίλικ να βρίσκεται μόνος στη μικρή περιοχή της Ελλάδας, όμως η κεφαλιά του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καπίνο. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 0-0.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε και οι φάσεις ήταν λιγοστές μπροστά στις δύο εστίες. Οι Πολωνοί είχαν τα ηνία της αναμέτρησης, όμως δεν κατάφερναν να πετύχουν γκολ και να ανοίξουν το σκορ. Στο 75΄ο Καπίνο πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση στο σουτ του Μίλικ, ενώ άλλη μία εντυπωσιακή απόκρουση έκανε ο Βελλίδης στις καθυστερήσεις του αγώνα, λίγο μετά την είσοδό του στο γήπεδο ως αλλαγή στο ντεμπούτο του στην Εθνική Ανδρών. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς σκορ.

Πολωνία (Άνταμ Ναβάλκα): Μπόρουτς (46’ Σέζνι) ,Τσιόνεκ, Γκλικ, Πάζνταν, Κομορόφσκι (60’ Μαζίνσκι), Μπόρουσιουκ, Λινάτι, Ζιελίνσκι (60’ Μίλα), Γκροσίτσκι, Μπλαστσικόβσκι (60’ Πέζσκο), Μίλικ (78’ Ρίμπους.

Ελλάδα (Σέρχιο Μαρκαριάν): Καπίνο (90+2′ Βελλίδης), Σταφυλίδης, Παπασταθόπουλος (46’ Ταυλαρίδης), Μόρας, Βύντρα, Κατσουράνης (90+2′ Σάμαρης), Τζιόλης, Ταχτσίδης, Φούντας (77’ Κολοβός), Νίνης (70’ Φετφατζίδης), Καρέλης (60’ Μήτρογλου).