Το πρώτο ματς της έναρξης της Super League, έγινε στην Κέρκυρα. Η ομώνυμη ομάδα αντιμετώπισε τον Πλατανιά χάνοντας με 1-0. Η κρητική ομάδα έδειξε ένα καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, όπου έβαλε και το γκολ, παίρνοντας τη νίκη. Σκόρερ ήταν ο Γιακουμάκης στο 11ο λεπτό.

Στην επανάληψη η Κέρκυρα ανέβασε στροφές, απείλησε αλλά δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα για να πάρει, έστω, την ισοπαλία.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Ναζίμ (46′ Ντουαλά), Σιόντης, Επστάιν, Ζορμπάς (75′ Γεωργακόπουλος), Κόντος (68′ Γεωργίου), Τουράμ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Μπανανά, Καρυπίδης, Αποστολόπουλος, Σκαρντοβέλι, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Τσουράκης (64′ Ντεβέσα), Μενδρινός (77′ Κάργας), Γιακουμάκης, Μανούσος (90’+2′ Ντίνας).