Με γκολ του Ντιντάβι, το οποίο δεν έπρεπε να μετρήσει (οφσάιντ), η Στουτγκάρδη επιβλήθηκε με 1-0 της Ίνγκολσταντ και ξεκόλλησε από τον πάτο.

Η Στουτγκάρδη επιτέλους ξεκόλλησε από τον πάτο. Βέβαια, για να γίνει αυτό έπρεπε ο Τιτόν να αποκρούσει το πέναλτι του Λέκι και να μετρήσει ένα γκολ του Ντιντάβι, που δεν έπρεπε, καθώς ο Γερμανός μέσος ήταν σε θέση οφσάιντ.

Αυτό, φυσικά, λίγο νοιάζει τον Τσόρνιγκερ και τους παίκτες του, που υποχρέωσαν την Ίνγκολσταντ στην πρώτη της ήττα εκτός έδρας.

Το ματς ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν πέναλτι μόλις στο 4’, όμως ο Τιτόν απέκρουσε με τα πόδια την κακή εκτέλεση του Λέκι, για να κρατήσει το μηδέν.

Το ματς ήταν μεν ανοιχτό στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι φάσεις λιγοστές.

Στο 14’ ο Βέρνερ πλησίασε στο γκολ για τους Σουηβούς, ενώ έπρεπε να φτάσουμε στο 45’ για να δούμε την επόμενη ευκαιρία με τον Ντιντάβι και το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μαξίμ έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή και ο Ντιντάβι έβαλε το πόδι του από κοντά, για να κάνει το 1-0 στο 59’!

Το κακό είναι ότι ήταν σε θέση οφσάιντ και το γκολ δεν έπρεπε να μετρήσει…

Μετά το γκολ οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, έχασαν καλή ευκαιρία με τον Χάρτμαν (62’), που αργότερα ζήτησε και πέναλτι, όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος.