Η κλήρωση του πρωταθλήματος Basket League διεξήχθη το απόγευμα Μουσείο Μπενάκη. Μάλιστα η κληρωτίδα είχε… κέφια αφού έβγαλε πολλά ντέρμπι με το «καλημέρα». Κι αυτό γιατί την πρώτη αγωνιστική που θα διεξαχθεί 10 Οκτωβρίου ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον Άρη στο «Nick Galis Hall», ενώ το ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (στο ΟΑΚΑ) θα μας βάλει από πολύ νωρίς σε κλίμα έντονου ανταγωνισμού.

Παράλληλα την δεύτερη αγωνιστική ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ στην μεγάλη μάχη των «αιωνίων».  Επίσης την 3η αγωνιστική θα έχουμε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, αφού ο Άρης θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική 14η

Ρέθυμνο – Απόλλων Πατρών

Άρης – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Καβάλα – Λαύριο

Κόροιβος – Τρίκαλα

Ολυμπιακός – Κολοσσός

Κηφισιά – Αρκαδικός

2η αγωνιστική 15η

Κολοσσός – Ρέθυμνο

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

Αρκαδικός – Άρης

ΠΑΟΚ – Κηφισιά

Λαύριο – ΑΕΚ

Τρίκαλα – Καβάλα

Απόλλων Πατρών – Κόροιβος

3η αγωνιστική 16η

Ρέθυμνο – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – Αρκαδικός

Άρης – ΠΑΟΚ

Κηφισιά – Λαύριο

ΑΕΚ – Τρίκαλα

Καβάλα – Κόροιβος

Απόλλων Πατρών – Κολοσσός

4η αγωνιστική 17η

Αρκαδικός – Ρέθυμνο

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

Λαύριο – Άρης

Τρίκαλα – Κηφισιά

Κόροιβος – ΑΕΚ

Καβάλα – Απόλλων Πατρών

Παναθηναϊκός – Κολοσσός

5η αγωνιστική 18η

Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – Λαύριο

Άρης – Τρίκαλα

Κηφισιά – Κόροιβος

ΑΕΚ – Καβάλα

Απόλλων Πατρών – Παναθηναϊκός

Κολοσσός – Αρκαδικός

6η αγωνιστική 19η

Λαύριο – Ρέθυμνο

Τρίκαλα – Ολυμπιακός

Κόροιβος – Άρης

Καβάλα – Κηφισιά

ΑΕΚ – Απόλλων Πατρών

ΠΑΟΚ – Κολοσσός

Αρκαδικός – Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική 20η

Ρέθυμνο – Τρίκαλα

Ολυμπιακός – Κόροιβος

Άρης – Καβάλα

Κηφισιά – ΑΕΚ

Απόλλων Πατρών – Αρκαδικός

Κολοσσός – Λαύριο

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

8η αγωνιστική 21η

Κόροιβος – Ρέθυμνο

Καβάλα – Ολυμπιακός

ΑΕΚ – Άρης

Κηφισιά – Απόλλων Πατρών

Τρίκαλα – Κολοσσός

Λαύριο – Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ – Αρκαδικός

9η αγωνιστική 22η

Ρέθυμνο – Καβάλα

Ολυμπιακός – ΑΕΚ

Άρης – Κηφισιά

Απόλλων Πατρών – ΠΑΟΚ

Κολοσσός – Κόροιβος

Παναθηναϊκός – Τρίκαλα

Αρκαδικός – Λαύριο

10η αγωνιστική 23η

ΑΕΚ – Ρέθυμνο

Κηφισιά – Ολυμπιακός

Άρης – Απόλλων Πατρών

Καβάλα – Κολοσσός

Κόροιβος – Παναθηναϊκός

Τρίκαλα – Αρκαδικός

Λαύριο – ΠΑΟΚ

11η αγωνιστική 24η

Ρέθυμνο – Κηφισιά

Ολυμπιακός – Άρης

Απόλλων Πατρών – Λαύριο

Κολοσσός – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Καβάλα

Αρκαδικός – Κόροιβος

ΠΑΟΚ – Τρίκαλα

12η αγωνιστική 25η

Άρης – Ρέθυμνο

Ολυμπιακός – Απόλλων Πατρών

Κηφισιά – Κολοσσός Ρόδου

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός

Καβάλα – Αρκαδικός

Κόροιβος – ΠΑΟΚ

Τρίκαλα – Λαύριο

13η αγωνιστική 26η

Ρέθυμνο – Ολυμπιακός

Απόλλων Πατρών – Τρίκαλα

Κολοσσός – Άρης

Παναθηναϊκός – Κηφισιά

Αρκαδικός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Καβάλα – Λαύριο – Κόροιβος

SHARE

loading...

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ