Η ΑΕΚ συνεχίζει τα φιλικά προετοιμασίας στην Πολωνία και αντιμετώπισε την Κορόνα Κίελτσε. Η Ένωση επικράτησε με 2-0, με τον Ρόναλντ Βάργκας να είνα καταπληκτικός. Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποιήσαν οι κιτρινόμαυροι στο τελευταίο μισάωρο της αναμέτρησης.

Οι παίκτες του Τραϊανού Δέλλα πρόσπαθησαν από την αρχή του αγώνα, να πάρουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η ΑΕΚ πίεζε ψηλά και δυσκόλευε την πολωνική ομάδα να αναπτύξει το παιχνίδι της. Στο 21΄ο Τζεμπούρ σούταρε έξω από την περιοχή, με τον τερματοφύλακα της Κορόνα να διώχνει σε κόρνερ. Στο 28ο λεπτό, οι Πολωνοί απάντησαν με τον Γκρέλακ, όμως ο Ανέστης απέκρουσε και κράτησε το 0-0. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ ήταν εντυπωσιακή από το 60ό λεπτό και μετά. Οι παίκτες της Ένωσης είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και δημιούργησαν πολλές φάσεις για γκολ. Στο 64΄ο Κρισάντους κέρδισε πέναλτι, όμως ο Βάργκας νικήθηκε από τον γκολκίπερ της Κορόνα. Στο 69΄ο Βάργκας αστόχησε από πολύ πλεονεκτική θέση, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Κρισάντους άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ. Στο 72ο λεπτό, ο Ζόριτς δεν κατάφερε να κάνει το 2-0 σε τετ-α-τετ, ενώ και ο Γκάλο δεν τα κατάφερε στην επαναφορά. Στο 74΄ο Βάργκας πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ με λόμπα και διπλασίασε τα τέρματα του δικεφάλου. Η ΑΕΚ είχε και άλλες ευκαιρίες, να διευρύνει τη νίκη της, όμως το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 2-0.

ΑΕΚ: Ανέστης (32’ Μπαρόχα), Βασιλαντωνόπουλος, Αρθο, Κολοβέτσιος, Πεταυράκης, Σιμόες, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Τζεμπούρ

Στο δεύτερο μέρος: Μπαρόχα (62’ Βούρας), Σβάρνας, Γροντής, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Σιμόες (70’ Πλατέλλας), Ανάκογλου, Γκάλο, Ζόριτς, Βάργκας, Κρισάντους

Κορόνα Κιέλτσε: Οτσέινα, Κομπρίλ, Κίερτς, Βρενσιένσκι, Κρζελακ, Ζατέφσκι, Ρογκάλα, Σιέρπινα, Ζάγκατς, Άανκουρ, Τρίτκο