Η ΑΕΚ αντιμετώπισε τη Χαποέλ Τελ Αβίβ σε φιλική αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Η Ένωση ήταν καλύτερη και δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ, όμως μια αδράνεια στην άμυνα της στοίχισε τη νίκη.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα μπήκε πολύ δυνατά και πήρε από νωρίς την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ο Γροντής προσπάθησε να ανοίξει το σκορ στο 5ο λεπτό, όμως ο τερματοφύλακας της ισραηλινής ομάδας έδιωξε δύσκολα την μπάλα. Στο 35΄ο Τζεμπούρ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, όμως τρία λεπτά αργότερα, ο Αραβίδης έδωσε το προβάδισμα στην Ένωση με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Βάργκας. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ με 1-0.

Στην επανάληψη, οι πολλές αλλάγες επηρέασαν το ρυθμό της αναμέτρησης και η Χαποέλ ισοφάρισε. Στο 55ο λεπτό, ο Αμπού Αλχίζα εκμεταλλέυτηκε το τραγικό λάθος του Βούρα και έκανε το 1-1. Στη συνέχεια, το παιχνίδι δεν είχει πολλές φάσεις και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το φιλικό ισόπαλες με σκορ 1-1.

Η 11άδα της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο: Ανέστης (30′ Βούρας), Πεταυράκης, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Τζανετόπουλος, Γιόχανσον, Κορδέρο, Βάργκας, Γροντής (38′ Ζόριτς), Τζιμπούρ, Αραβίδης

Η 11άδα της ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος: Βούρας (58′ Μπαρόχα), Λαμπρόπουλος, Αρθο, Βασιλαντωνόπουλος, Γροντής (63′ Πεταυράκης), Ανδρεόπουλος (58′ Ζόριτς), Σιμόες, Ανάκογλου, Μπαρμπόσα, Πλατέλλας, Κρισάντους.