Μονάχα η επίσημη ανακοίνωση είναι αυτή που απομένει για να πιστοποιήσει τα ονόματα των υποψηφίων για τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου –και τη σειρά αντίστοιχα που θα έχουν στη λίστα- από τη συνεργασία του ΠΑΣΟΚ και της ΔΗΜΑΡ, τα κόμματα δηλαδή που συγκροτούν την «Δημοκρατική Συμπαράταξη». Σύμφωνα με τα ρεπορτάζ η πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ θα είναι υποψήφια στη Β Αθήνας και την Αχαΐα ενώ ο πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς, θα βρίσκεται στη πρώτη θέση του Επικρατείας.

Οι υποψήφιοι από το ΠΑΣΟΚ : 

  • Γερουλάνος Παύλος, Α’ Αθηνών
  • Τριαντάφυλλος Κώστας, Χίος
  • Χρυσοχοΐδης Μιχάλης, Β’ Αθηνών
  • Μανιάτης Γιάννης, Αργολίδα
  • Δήμας Πύρρος, Β’ Αθηνών
  • Κακλαμάνης Απόστολος, Β’ Αθηνών
  • Αντωνίου Τόνια, Β’ Αθηνών
  • Αλευράς Νάσος, Α’ Αθήνας
  • Χειμωνάς Θανάσης, Α’ Αθηνών
  • Καψής Παντελής, Β’ Πειραιά
  • Γιαννακοπούλου Νάντια, Μεσσηνία
  • Λυντζέρης Δημήτρης, Β’ Πειραιά
  • Καρύδης Δημήτρης, Α΄ Πειραιά
  • Κουκουλόπουλος Πάρις, Κοζάνη
  • Γκόκας Χρήστος, Άρτα
  • Ντόλιος Γιώργος, Εβρος
  • Τζελέπης Μιχάλης, Σέρρες
  • Κεφαλίδου Χαρά, Δράμα
  • Κασσής Μιχάλης, Ιωάννινα
  • Ράπτη Συλβάνα, Κέρκυρα
  • Περλεπέ – Σηφουνάκη Κατερίνα, Εύβοια
  • Καραμάνου Άννα, Α’ Αθήνας
  • Τσιλιμίγκας Κώστας, Λάρισα
  • Βγόντζας Αντώνης, Λασίθι
  • Μπαΐλας Δημήτρης, Κυκλάδες
  • Μερεντίτης Άρης, Τρίκαλα
  • Παπαθεοδώρου Θεόδωρος, Αχαΐα
  • Περγαντάς Κλέαρχος, πρώην Περιφερειάρχης, Βοιωτία
  • Καλογερής Νίκος, Αντιπεριφερειάρχης Κρήτης, Χανιά
  • Γιαννακόπουλος Βασίλης, πρώην Δήμαρχος Αγ. Παρασκευή, Β’ Αθηνών
  • Ψάρρας Σάκης, Διεθνής Βολλευμπολίστας, Α΄Αθήνας
  • Τσολακίδης Νίκος, Έβρος
  • Σαουλίδης Αντώνης, Α’ Θεσσαλονίκης
  • Παπαστεργίου Χρήστος, Α’ Θεσσαλονίκης
  • Βρεττός Σπύρος, Περιφέρεια Αττικής
  • Αδάμ Σοφία, Περιφέρεια Αττικής

Στελέχη προερχόμενα από το ΚΙΔΗΣΟ:

  • Τσώνης Νίκος, Φθιώτιδα
  • Παρασύρης Φραγκίσκος, Ηράκλειο
  • Ξυλούρης Κώστας, Ηράκλειο
  • Βουδούρης Μάκης, Περιφέρεια Αττικής
  • Κατσαφάδος Βασίλης, Α’ Πειραιά
  • Μοίραλης Νίκος, Αχαΐα
  • Παναγιωτόπουλος Γιώργος, Ηλεία
  • Γαρδίκου Βανέσσα, Ιωάννινα
  • Ανδρουλακάκης Νίκος, Β’ Αθηνών
  • Μπιλιάνη Σάντυ, Α΄Αθηνών
  • Βαϊόπουλος Γιώργος, Καρδίτσα

Στελέχη προερχόμενα από ΔΗΜΑΡ και Ανανεωτική Αριστερά:

  • Ακριβόπουλος Λεωνίδας – Ημαθίας
  • Αμοιρίδης Γιάννης – Α’ Αθήνας
  • Αναστασίου Φωτεινή – Τρικάλων
  • Βακαλόπουλος Μπάμπης – Μεσσηνίας
  • Βατάλης Σωκράτης – Κοζάνης
  • Βελεγράκης Μανώλης – Αττικής
  • Γαιτανής Αβέρκιος – Κυκλάδων
  • Γαλανόπουλος Θεόδωρος – Μεσσηνίας
  • Γιάνναρος Γιώργος – Β’ Αθήνας
  • Γκαρμπούνης Χρήστος – Ξάνθης
  • Δαρσινός Τάσος – Β’ Αθήνας
  • Ιακωβίδης Γιάννης – Καβάλα
  • Κόλλιας Βασίλης – Βοιωτίας
  • Κουρσαντής Σταύρος – Δράμας
  • Κυράτση Δήμητρα – Αττικής
  • Λαμπρακούλης Νίκος – Πρέβεζας
  • Λαμπρινός Σπύρος – Ηλείας
  • Μαντίκος Θάνος – Β’ Αθήνας
  • Μασσαλάς Βασίλης – Ιωαννίνων
  • Μέλφου Κατερίνα – Φλώρινας
  • Μπουλμπασάκος Γιώργος – Β’ Πειραιά
  • Μώρου Ισμήνη – Κέρκυρας
  • Ξηνταριανός Δημήτρης– Χίου
  • Οικονομίδης Δημήτρης – Ηλείας
  • Παγκάλου Έφη – Αττικής
  • Παναγούτσος Στέλιος – Έβρου
  • Παπαβασιλόπουλος Γιώργος – Α’ Αθήνας
  • Παπαιωάννου Αντώνης – Κορινθίας
  • Παπαμανώλης Γιώργος – Κυκλάδων
  • Παπουτσής Αλέξανδρος – Α’ Θεσσαλονίκης
  • Περδικάρης Γιάννης – Αρκαδίας
  • Πολυζώης Τάσος – Α’ Πειραιά
  • Πολυμενάκου Φιλιώ – Λακωνίας
  • Πολύμερου Όλγα – Φθιώτιδας
  • Τσαμουργκέλης Γιάννης – Λέσβου
  • Τσιτήλου Σόνια – Α’ Αθήνας
  • Τσουρή Μαρία – Καβάλας
  • Χαριζάνης Θεόδωρος – Α’ Θεσσαλονίκης
  • Χατζησωκράτης Δημήτρης – Αττικής

Από το Ποτάμι:

  • Κουρέτας Δημήτρης, Καθηγητής Πανεπιστημίου, Λάρισα

Από τον ΣΥΡΙΖΑ:

  • Μετζελίδης Γιώργος, Β’ Πειραιά
SHARE

loading...

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ