Τα ονόματα των υποψηφίων για τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου έδωσε στη δημοσιότητα η εκλογική συνεργασία της ΑΝΤΑΡΣΥΑ με το ΕΕΚ και ανένταχτους από την εξωκοινοβουλευτική αριστερά, με συμμετοχή σε πολιτικά και κοινωνικά κινήματα.

Αναλυτικά οι υποψήφιοι ανά εκλογική περιφέρεια:

ΠΕ Α’ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΕΛΠΙΣ – ΕΛΠΙΔΑ του Βασιλείου    μέλος των κινημάτων πόλης, ενάντια σε χαράτσια, πλειστηριασμούς
ΑΡΓΥΡΗ ΝΙΚΗ του Ευαγγέλου    συντονιστικό ΚΕΕΡΦΑ
ΑΣΛΑΝΙΔΗ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΘΕΝΙΑ) του Παύλου    γιατρός
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Αναστάσιου    καθαρίστρια
ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου    αρχιτέκτονας
ΒΟΥΡΕΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου    συνταξιούχος εκπαιδευτικός
ΓΑΪΤΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Δημητρίου    υποψήφια διδάκτορας πολιτικών επιστημών
ΕΛΑΦΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    δημοσιογράφος
ΚΑΤΙΝΤΣΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Νικολάου    ιδιωτικός υπάλληλος
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου    δημ. σύμβουλος Αθήνας, συντονιστικό ΚΕΕΡΦΑ
ΜΕΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Χρήστου    μέλος συνδικάτου επισιτισμού-τουρισμού
ΜΑΤΣΑΣ ΣΑΜΠΕΤΑΙ (ΣΑΒΒΑΣ ΜΙΧΑΗΛ) του Μπενάκη    γραμματέας Κ.Ε. ΕΕΚ
ΜΠΛΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευσταθίου    ιδιωτικός υπάλληλος
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Σιδέρη    δημοσιογράφος
ΣΗΦΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ    ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
ΣΗΦΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αριστείδη    δημοσιογράφος
ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος    υπεύθυνη σύνταξης περιοδικού «Σοσιαλισμός από τα Κάτω»
ΦΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Χρήστου    μεταλλειολόγος – μηχανικός

ΠΕ Β’ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αθανασίου    μέλος Δ.Σ. σωματείου Μετρό
ΑΜΠΑΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Σταύρου    χημικός, μέλος Δ.Σ. ΟΙΕΛΕ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Βασιλείου    συντονισμός ενάντια σε κλεισίματα, απολύσεις, ιδιωτικοποιήσεις
ΑΡΓΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευαγγέλου    μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Νοσ. Γεννηματά
ΑΥΘΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Ιωάννη    πρόεδρος σωματείου εργαζομένων ΗΔΙΚΑ Α.Ε.
ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Νικολάου    τοπογράφος-μηχανικός
ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μιχαήλ    συντ. καθηγητής ΤΕΙ
ΒΡΑΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ του Πανναγιώτη    μεταλλειολόγος – μηχανικός
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη    οικοδόμος- υδραυλικός, ΚΕΕΡΦΑ Χαλανδρίου
ΓΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στέργιου    δικηγόρος
ΓΡΙΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αναστασίου    ιδιωτική υπάλληλος
ΔΑΡΔΑΒΙΛΑ ΜΑΡΙΑ – ΜΥΡΤΩ του Νικολάου    μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ
ΔΡΑΓΑΝΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Σπυρίδωνος    ηλεκτρολόγος – μηχανικός, μέλος ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
ΖΟΥΠΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Δημητρίου    επιμελήτρια εκδόσεων
ΖΟΥΡΜΠΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του Στυλιανού    γιατρός
ΚΑΛΑΪΤΣΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Τηλέμαχου    συντ. εργάτης δήμου
ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κοσμά    μέλος κινημάτων πόλης
ΚΑΤΑΡΑΧΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου    μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Νοσ. Άγιος Σάββας
ΚΟΙΛΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Ιωάννη    μηχανικός, μέλος Δ.Σ. ΕΚΑ
ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου    χημικός μηχανικός, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ
ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Έκτορα    μεταλλειολόγος – μηχανικός
ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Δημητρίου    ιδιωτικός υπάλληλος
ΛΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη    αντιπρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου-Χάρτου
ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου     μέλος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών και του ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ευάγγελου    μηχανολόγος – μηχανικός, μέλος ΣΜΤ
ΜΑΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  του Ιωάννη    ψυχίατρος, πρώην επιστημονική υπεύθυνη 18 Άνω
ΜΑΥΡΕΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Δημητρίου    μέλος παν.σωματείο φαρμακευτικών, ιατροτεχνολογικών και συναφών κλάδων
ΜΕΝΟΥΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου    συνδικαλιστής στον ιδιωτικό τομέα
ΜΟΣ – ΣΥΨΑ ΑΘΗΝΑ – ΜΙΡΙΕΛ – ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του Τομ    δημοσιογράφος-σκιτσογράφος, μέλος Δ.Σ. ΠΟΕΣΥ
ΜΠΙΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του     συντ. τραπεζοϋπάλληλος, κίνημα ενάντια στα χαράτσια
ΜΠΟΛΑΡΗΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου    ιστορικός-συγγραφέας
ΜΥΡΣΙΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ευαγγέλου    μουσικός
ΝΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αθανάσιου    δημοτικός σύμβουλος Αγ. Αναργύρων-Καματερού
ΞΙΦΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου    μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΛΗ του Διονυσίου    μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου    εργαζόμενος ΙΝΤΡΑΛΟΤ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Κωνσταντίνου    γιατρός, δημοτικός σύμβουλος Αιγάλεω
ΠΙΤΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μάξιμου    δημοσιογράφος Εργατική Αλληλεγγύη
ΠΛΑΚΙΩΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ    τεχνολόγος – μηχανικός, μέλος Εργατικής Λέσχης Νέας Σμύρνης
ΠΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ    μέλος πρωτοβουλίας κατοίκων στα Νότια, ενεργό μέλος κινήματος ενάντια στην ιδιωτικοποίηση του Ελληνικού
ΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρυσοστόμου    χημικός
ΣΤΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου    οικονομολόγος
ΤΟΥΜΠΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ελευθέριου    συντ. νοσοκόμος, πρώην πρόεδρος ΟΣΝΙΕ
ΤΡΙΧΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παύλου    ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος ΣΜΤ
ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    αγωνιστής της αριστερά σε Ζωγράφου-Ιλίσια
ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου    μέλος Π.Ε ΝΑΡ, μέλος ΠΣΟ Ανταρσύα
ΧΑΪΚΑΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη    πολιτικός μηχανικός, μεταπτυχιακός φοιτητής

ΠΕ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΓΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    δημοσιογράφος, στέλεχος ΕΕΚ
ΑΝΤΩΝΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Ιωάννη    συντ. τραπεζοϋπάλληλος, επιτροπή αγώνα Φυλής
ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του  Βασιλείου    κεραμίστρια, στέλεχος γονεϊκού κινήματος
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ευσταθίου    λογιστής, μέλος Δ.Σ. ΕΕΛΠ
ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του  Παναγιώτη    απολυμένος χαλυβουργός, ντελιβεράς
ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Λεωνίδα    χημικός μηχανικός, μέλος Δ.Σ. ΣΤΕΒ
ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  Δημητρίου    μεταλλειολόγος μηχανικός, μέλος ΠΕ ΝΑΡ,μέλος επιτροπής «ΌΧΙ μέχρι τέλος»
ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου    μηχανικός
ΜΑΥΡΟΥΔΕΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου    πανεπιστημιακός
ΜΠΑΛΑΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του  Ιωάννη    συνταξιούχος, πρώην μέλος Δ.Σ. Σωματείου Ιδιωτικών Κλινικών Αττικής
ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη    φοιτητής
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ του Ιωάννη
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντωνίου    άνεργος πρώην πρόεδρος σωματείου εργαζομένων στη Θέμιδα Α.Ε.
ΠΕΡΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του  Ευαγγέλου
ΡΟΥΠΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Αναστάσιου    αδιόριστη εκπαιδευτικός
ΣΕΡΕΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΣΥΛΑΪΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του  Αλεξάνδρου    ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. σωματείου εργαζομένων του ομίλου της Intracom
ΤΣΑΔΑΡΗ ΣΟΦΙΑ του  Αθανασίου    αρχιτέκτονας

ΠΕ Α’ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΑΛΦΙΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευτυχίου    μεταπτυχιακός φοιτητής
ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευστράτιου    διδάκτορας Φιλοσοφίας
ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ του Γεωργίου    ηθοποιός
ΔΙΑΒΟΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στυλιανού    πρώην δημοτικός σύμβουλος Πειραιά, μέλος Δ.Σ. ΟΙΕΛΕ
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου    λογίστρια
ΜΠΕΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ – ΑΝΔΡΕΑΣ του Σπύρου – Νεκτάριου    φοιτητής
ΣΑΡΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανάργυρου    δημοσιογράφος
ΤΑΒΟΥΛΑΡΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ – ΒΕΝΙΑΜΙΝ- ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη    πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου-Χάρτου

ΠΕ Β’ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ του Στυλιανού    δημοσιογράφος
ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Αλεξάνδρου    λιθογράφος συνδικαλιστής
ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου    ηλεκτρολόγος
ΔΕΛΗΚΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  του Γεωργίου    αρχιτέκτονας, άνεργη
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Γρηγορίου    εκπαιδευτικός, Δημοτική Κίνηση «Ανταρσύα στην Κοκκινιά»
ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Πέτρου    μηχανικός ΜΕΚ
ΘΩΪΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παναγιώτη    δημοτική σύμβουλος Νίκαιας-Ρέντη, δημοσιογράφος Εργατική Αλληλλεγγύη
ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου    ελεύθερος επαγγελματίας
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Σπυρίδωνος    δημοσιογράφος, αρχισυντάκτης Νέας Προοπτικής
ΜΑΝΙΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημοσθένη    συνδικαλιστής σωματείου εργαζομένων ΟΑΣΑ – Εργατικού Κέντρου Αθήνας
ΡΑΦΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου    λογίστρια

ΠΕ Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Μαρκέτος Σπύρος του Αλέξανδρου, πανεπιστημιακός, μέλος του ΠΣΟ της ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Αβραμίδης Χρήστος του Ευσταθίου, δημοσιογράφος με συμμετοχή στο εγχείρημα της ελεύθερης ΕΡΤ3
Αβραμίδου Αικατερίνη του Αβραάμ, νοσηλεύτρια ΨΝΘ
Γεωργάκη Κόλλια Ειρήνη του Ιωάννη, εκπαιδευτικός, μέλος του Δικτύου Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζομένων Θεσσαλονίκης
Γιαννόπουλος Γεώργιος του Θωμά, εκδότης του περιοδικού Ένεκεν
Κατσιάβαλος Κωνσταντίνος του Χρήστου, συνταξιούχος, ανένταχτος κομμουνιστής
Κατσιόλα Αποστολίνα (Λίνα) του Βασιλείου, εργαζόμενη στο χώρο του βιβλίου, πρ. Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Βιβλίου-Χάρτου Ν. Θεσσαλονίκης
Κολότσιος Αθανάσιος του Γεωργίου, ηθοποιός, μηχανικός, πρόεδρος του Συλλόγου Μηχανολόγων-Ηλεκτρολόγων Βόρειας Ελλάδας
Κούτρας Ιωάννης του Ζέρβα, γιατρός, π. περιφερειακός σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α
Ξενόπουλος Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου, ελεύθερος επαγγελματίας,
Πάλλας Αριστείδης του Γεωργίου, χημικός
Πολίτη Τριανταφυλλιά (Φύλλια) του Αθανασίου, δημοσιογράφος «Εργατική Αλληλεγγύη», μέλος ΠΣΟ ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α
Στεφούδης Μορφάκης (Μόρφης) του Χριστόδουλου, συνταξιούχος, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Συνταξιούχων «Η Ενότητα»
Τζαμαδάνης Γεώργιος του Αρίσταρχου,  δικηγόρος, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης
Τζαχρήστας Βάιος του Βασιλείου, ιδιωτικός υπάλληλος
Τσιομάλου Γέωργιος του Ορφέα, ζαχαροπλάστης
Φιλιπιδάκη Δέσποινα του Χρήστου, νοσηλεύτρια, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων Ερυθρού Σταυρού
Χαλακατεβάκη Χρυσή του Ιακώβου, άνεργη
Χαντζή Μαρία του Βάιου, εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Β. Ελλάδας
Χατζάρας Νικόλαος του Εμμανουήλ, συμβασιούχος δημοτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης, μέλος Σ.Ε. της ΚΕΕΡΦΑ Θεσσαλονίκης

ΠΕ Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Βλαχομήτρος Δημήτριος του Παναγιώτη, ηλεκτρολόγος, δημοτικός σύμβουλος δήμου Θέρμης
Γρηγοριάδου Ισμήνη του Φωτίου – Ευαγγέλου, τοπογράφος μηχανικός, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Τοπογράφων Χαλκιδικής, ενεργό μέλος του κινήματος ενάντια στην εξόρυξη χρυσού
Κλακάλας Παντελής του Ηλία, τεχνικός Η/Υ
Κορακιανίτη Αικατερίνη του Ιωάννη, χημικός
Λαθήρα Ζωή του Βασιλείου, οδοντίατρος
Νέστορας Νικόλαος του Ιωάννη, ιδιωτικός εκπαιδευτικός
Παππά Χρυσάνθη του Ευαγγέλου, φοιτήτρια, μέλος της ΕΑΑΚ
Πλούμης Ανδρέας του Δημητρίου, οικονομολόγος–Λογιστής, πρ. πρόεδρος Δ.Σ. σωματείου εργαζομένων Αγροτικού Συνεταιρισμού Ορμύλιας, μέλος Δ.Σ. περιβαλλοντικής κίνησης «Κρουσίδα Γη»
Ρηγόπουλος Γεώργιος του Φραγκίσκου, συνταξιούχος υγειονομικός υπάλληλος ΙΚΑ, π. πρόεδρος στο κλαδικό σωματείο και οργ. γραμματέας της Ομοσπονδίας. Με συμμετοχή σε κινήσεις πολιτών, αθλητικούς συλλόγους.
Σαπουνά Μαρία του Αποστόλου, άνεργη, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Στρυμονικού Κόλπου ενάντια στην Εξόρυξη Χρυσού
Τουρνάς Νικόλαος του Στεφάνου, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος Σ.Ε. του Συντονισμού ενάντια σε κλεισίματα, διαθεσιμότητες, ιδιωτικοποιήσεις Θεσσαλονίκης.

ΠΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

Δαραβέλιας Βασίλειος του Ιωάννη, οδοντοτεχνίτης
Βερδέ Ελένη του Παναγιώτη, δημοσιογράφος της Εργ. Αλληλεγγύης, μέλος της Ένωσης Συντακτών Περιοδικού Ηλεκτρονικού Τύπου (ΕΣΠΗΤ)}
Μανώλη Αικατερίνη του Ευάγγελου, Μηχανικός Μεταλλείων, απολυμένη από τη FORTHNET
Ταραβίρας Γεώργιος του Ιωάννη, πολιτικός μηχανικός

ΠΕ ΑΧΑΪΑΣ

Αγγελόπουλος Ιωάννης του Κωνσταντίνου (ιδιωτικός υπάλληλος)
Ηλιόπουλος Ηλίας του Δημητρίου (εκπαιδευτικός)
Κάνιστρα Άννα του Παναγιώτη (Μηχανικός)
Καραμπέλη Μαρία του Γεωργίου (Ιατρός)
Μεϊντανάς Κωνσταντίνος του Γεωργίου (Αγρότης)
Μπελιάς Δημήτριος του Νικολάου (ταχυδρομικός πράκτορας)
Οικονόμου Ανδρέας του Χαρίλαου (Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός)
Πελεκούδας Γεώργιος του Σπυρίδωνα (Άνεργος)
Πελεκούδας Νικόλαος του Σπυρίδωνα (Λογιστής)
Στεργιοπούλου Αθηνά του Γεωργίου (Εκπαιδευτικός)
Τζιρής Γεωργόπουλος Νικόλαος του Γεωργίου (Άνεργος)

ΠΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

Φουντάς Δημοσθένης του Δημητρίου:  Γεωπόνος
Γρυπάρης Σωτήριος του Ευάγγελου: Ιδ. Υπάλληλος (καθηγητής Φροντιστηρίου Μ. Εκπαίδευσης)
Διαμαντή Αλεξάνδρα του Σπυρίδωνος: Συνταξιούχος
Λαμπρόπουλος Νικόλαος του Ιωάννη: Ιδ. Υπάλληλος (Λογιστής)
Παπαδημητρίου Σωτήριος του Στυλιανού: Ιδ. Υπάλληλος(εργαζόμενος στη ΠΕΣΙΝΕ- Αλουμίνιο της Ελλάδος)

ΠΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Βασιλόπουλος Χρήστος του Δημητρίου, χημικός μηχανικός
Ζεμπίλης Ιωάννης του Χρήστου, φιλόλογος
Μαρκόπουλος Νικόλαος του Δημητρίου, φυσικός

ΠΕ ΕΥΒΟΙΑΣ

Βαρελά Τρισεύγενη, ιδιωτική υπάλληλος
Δουλγεράκης Χρήστος, γιατρός στο νοσοκομείο Κύμης
Καλαθέρη Ειρήνη, αρχιτέκτονας
Κάργας Γεώργιος, Πανεπιστημιακός στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο
Κωστής Ιπποκράτης, πολιτικός μηχανικός, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Σκύρου
Μπούσουλας Θεόδωρος, ελεύθερος επαγγελματίας

ΠΕ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

Λουκάς Μέξης του Παναγιώτη – Γεωπόνος, Ιδ. Υπάλληλος, Υπ. Αντιπεριφερειάρχης Ευρυτανίας στις Περιφερειακές Εκλογές του 2014 με την Αριστερή Παρέμβαση στη Στερεά Ελλάδα

ΠΕ ΗΜΑΘΙΑΣ

Κουβακάς Γεώργιος του Κοσμά, άνεργος
Μόχλας Θεοχάρης (Χάρης) του Ευάγγελου, δημοσιογράφος
Γιάννοβιτς Σεβαστή του Φρανσουά, εκπαιδευτικός
Παπαχρυσοστομίδης Λάζαρος του Μιχαήλ, συνταξιούχος παιδαγωγός

ΠΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Αντωνίου    Αντωνία (Τόνια)    του     Χρήστου    Μηχανικός Τ.Ε
Βαλαής    Ιωάννης    του     Νικολάου    Οδοντίατρος
Βλαχάκης     Κωνσταντίνος    του    Ιωάννη    Βιομηχανικός Εργάτης
Γκούβας    Χαράλαμπος    του     Κωνσταντίνου    Γεωλόγος
Κοζυράκη     Ειρήνη    του     Φραγκίσκου    Πολιτικός μηχανικός (άνεργη)
Κτιστάκη    Ευτέρπη (Έφη)    του     Ιωάννη    Ιδιωτική  Υπάλληλος
Μονοτράκης    Γεώργιος    του    Ευθυμίου    Μαθηματικός
Παυλίδη    Λυδία    του     Μιχαήλ    Βιολόγος (άνεργη)
Πλεύρης     Κωνσταντίνος    του     Εμμανουήλ    Πολιτικός      μηχανικός -Ιδιωτικός υπάλληλος ΙΝΤΡΑΚΟΜ
Φουκαράκης    Μιχαήλ    του     Εμμανουήλ    Τοπογράφος Μηχανικός
Χαιρέτη    Ειρήνη    του     Εμμανουήλ    Εκπαιδευ    τικός-Φυσικός
ΠΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Ζήκος Νικόλαος του Αποστόλου – Περιφερειακός σύμβουλος Ηπείρου με την Αριστερή Παρέμβαση στην Ήπειρο
Αργυρός Δημήτριος –  Eργαζόμενος στη γαλακτοβιομηχανία Δωδώνη. Αντιπρόσωπος συνελεύσεως του Εργατικού κέντρου Ιωαννίνων, οργανωτικός γραμματέας του σωματείου αναπήρων νόμου Ιωαννίνων. Γενικός γραμματέας στο Α.Σ ΠΥΡΡΟΣ ΑΜΕΑ
Ηλίας Νίκος του Κωσταντίνου  – Γραμματέας σωματείου Μετάλλου Ιωαννίνων
Συνδρεβέλη Παρασκευή (Βούλα) του Γεωργίου – Μέλος διοικήσεως του Εργατικού κέντρου Ιωαννίνων
Μπακόλας Δημήτριος του Γεωργίου  – Γεωπόνος ,Ταμίας σωματείου Γεωπόνων και Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηπείρου-Κέρκυρας-Λευκάδας
Καραγιαννάκου Στυλιανή του Τριανταφύλλου –  Άνεργη-Εκπαιδευτικός
Πασσιάς Χρήστος του Παναγιώτη  – Πρόεδρος σωματείου Praktiker Ιωαννίνων

ΠΕ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Μάρκου Κώστας του Λεωνίδα, οδοντίατρος
Βουλγαρούλη Βασιλική του Θεοδώρου, εκπαιδευτικός
Μάνου -Γιολδάση Αγγελική του Ζήση, άνεργη
ΠΕ ΚΙΛΚΙΣ

Μαλγαρινού Βασιλική του Νικολάου, εκπαιδευτικός
Φουντουλάκη Αργυρώ του Γεωργίου, εκπαιδευτικός

ΠΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

Πράσσος Στέφανος του Αστερίου, συνταξιούχος
Βαλανίκας Ευριπίδης του Ιωάννη, ΓιατρόςΓεωργιάδης Γεώργιος του Γεωργίου, μισθωτός μηχανικόςΑσαλουμίδης Κων/νος του Νεόφυτου, Εργαζόμενος Ορυχείων ΔΕΗΤσαμούρη Φωτεινή του Ιωάννη, Ιδιωτική Υπάλληλος Αγγελίδης Ιωάννης του Αλεξάνδρου, ηλεκτρονικόςΚωνσταντινίδης Σπυρίδων του Ηλία, εργάτης εργολάβου Ορυχείων

ΠΕ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δαμέλος Παναγιώτης του Νικολάου, Ιδ. Υπάλληλος
Παπαμήκου Παναγιώτα-Μαρία του Κωνσταντίνου, Εκπαιδευτικός
Κορδαλής Νικόλαος του Χρήστου, Τοπογράφος Μηχανικός
Παπασταμοπούλου Κωνσταντίνα του Ιωάννη, Γεωπόνος
Παπαδάς Αθανάσιος του Δημητρίου, Εκδότης

ΠΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

Αδάμου Αντώνιος του Γεωργίου,πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος στη Θεσσαλία
Καλαντζή Δήμητρα του Κωνσταντίνου,ειδικευόμενη γιατρός στο Νομαρχιακό Νοσοκομείο Λάρισας
Καμπόζης Παράσχος του Θεοδώρου,οικονομολόγος μέλος του ΕΕΚ
Κωτσιόπουλος Νικόλαος του Βλαδίμηρου,οικοδόμος συνδικαλιστής
Παναγιωτίδης Παναγιώτης του Ιορδάνη,πρόεδρος του Συλλόγου Λογιστών Λάρισας
Παραφέστα Αναστασία (Σούλα) του Γεωργίου,συνταξιούχος της ΔΕΗ
Σιούλας Παναγιώτης του Δημητρίου,πολιτικός μηχανικός άνεργος
Ταλαχούπης Νικόλαος του Δημητρίου,μέλος του ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων Λάρισα

ΠΕ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΚΥΡΙΛΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ    πολ. Μηχανικός
ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου     ιδ. υπάλληλος

ΠΕ ΛΕΣΒΟΥ

Βελούτσου Ειρήνη, που γεννήθηκε, ζει κι εργάζεται στην Πέτρα, αδιόριστη φιλόλογος, ελαστικά εργαζόμενη στον επισιτισμό.
Ζωγραφιστού Χριστίνα, με καταγωγή από το Ηράκλειο της Κρήτης, ζει στο Ρωμανού της Λήμνου, φυσικός, εργαζόμενη στην ιδιωτική εκπαίδευση.
Καράμαλης Δημήτρης, από την Ερεσό, ζει κι εργάζεται στη Μυτιλήνη, οικονομολόγος, εργαζόμενος στον ΟΤΕ, πρόεδρος της Τοπικής Διοικούσας της ΠΑΣΕ-ΟΤΕ.
Μιχαλέλη Γιώτα, από το Πλωμάρι, αγρότισσα, λαϊκή τραγουδίστρια, με μεγάλη προσφορά στην πολιτιστική ζωή του τόπου.
Μανάβης Νίκος, από τη Στύψη, ζει κι εργάζεται τη Μυτιλήνη, δημοσιογράφος, μέλος της ΕΣΗΕΠΗΝ και εκλεγμένος αντιπρόσωπος στη Γενική Συνέλευση της ΠΟΕΣΥ

ΠΕ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Λάσκου Ελένη του Περικλή : Μαία, ιδρυτικό μέλος της Λέσχης εργαζομένων και νεολαίας Βόλου.
Μανώλης Σπυρίδων του Γεωργίου: Βιομηχανικός εργάτης, μέλος του Εργατικού Επαναστατικού Κόμματος (ΕΕΚ)
Νίτης Νικόλαος του Αποστόλου: Οικοδόμος, τεχνολόγος μηχανολόγος, μέλος του Συνδικάτου Οικοδόμων Μαγνησίας και των Αγωνιζόμενων Οικοδόμων.
Ντούρος Ευστάθιος του Χρήστου: Γεωπόνος, περιφερειακός σύμβουλος με την Αριστερή Παρέμβαση στη Θεσσαλία – Ανταρσία για την Ανατροπή.
Σεβαστίδου Όλγα του Δημητρίου: Κοινωνική Ανθρωπολόγος, κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου στην προφορική ιστορία, ιδρυτικό μέλος του σωματείου συμβασιούχων εργαζομένων σε ΝΠΙΔ.
Σκούφογλου Εμμανουήλ- Στυλιανός του Παναγιώτη: Αρχιτέκτονας Μηχανικός, υποψήφιος Διδάκτωρ Γεωγραφίας του Πανεπιστημίου Paris1 (Σορβόνη), μέλος του σωματείου μισθωτών τεχνικών και μέλος της πανελλαδικής αντιπροσωπίας του ΣΑΔΑΣ-ΠΕΑ.
ΠΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Γιακουμής Στάθης , τεχνικός υπολογιστών
Σπυρόπουλος Βασίλης, αγρότης
Σαρδέλη Χριστίνα, ξυλουργός
Κάτσαρης Παναγιώτης, γεωπόνος
Νίκου Δονάτος, φιλόλογος
Καπετανάκη Γαρυφαλιά, καθηγήτρια σε ιδιωτικό φροντιστήριο
Μπούτσης Γιώργος, οικοδόμος

ΠΕ ΞΑΝΘΗΣ

Μηλιαζήμ Τζεμαλή του Μεχμέτ, δάσκαλος ειδικής αγωγής
Αλεξοπούλου Βασιλική του Ευαγγέλου, συνταξ/χος εκπαιδευτικός
Πιστόλα Μαρία του Γεωργίου, ιδιωτ. υπάλληλος
Σουνδουλουνάκη Στέλλα του Νικολάου, ιατρός
Τζώτζης Βασίλειος του Μιχαήλ, άνεργος

ΠΕ ΠΕΛΛΑΣ

Λουσιώτης Νικόλαος του Πέτρου, φαρμακοποιός από Έδεσσα
Καραμπατζάκης Ηλίας του Αντωνίου, αγρότης από Γιαννιτσά
Κερατίδης Ιωάννης του Γεωργίου, ιδιωτικός υπάλληλος από Γιαννιτσά
Μπακαλάκης Χρήστος του Γρηγορίου, ελεύθερος επαγγελματίας από Γιαννιτσά
Δασκάλου Ελένη του Δημητρίου, εργαζόμενη στον χώρο της εστίασης από Άγρα
Ασκητής Γεώργιος του Παντελή, αγρότης από Αραβησσό

ΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Κατσιαβός Ανέστης, γιατρός (Γενικό Νοσοκομείο Ρεθύμνου)
Θεοδωράκης Μιχάλης, ιδιωτικός υπάλληλος
Καυκαλάς Σήφης, τοπογράφος μηχανικός.

ΠΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

Λάμπρου Αναστασία-άνεργη, μέλος ΕΕΚ
Πίττα Άννα(Τατιάνα)-ηθοποιός, μέλος ΚΕΕΡΦΑ

ΠΕ ΣΕΡΡΩΝ

Καρπουτσής  Μιχαήλ του Χαραλάμπους , μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Εργαζομένων  της ΔΕΥΑ  Σερρών
Τζαχρήστας Αθανάσιος του Βασιλείου, μουσικός
Γραβάνης Δημήτριος του Κωνσταντίνου, μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Κινητικά  Αναπήρων Π.Ε. Σερρών

ΠΕ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Βασίλειος Ζούμπος του Κων/νου – Πολιτικός Μηχανικός, Μέλος της Αντιπροσωπίας του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ανατολικής Στερεάς και Περιφερειακός Σύμβουλος Στερεάς Ελλάδας με την Αριστερή Παρέμβαση στη Στερεά Ελλάδα.
Δημήτριος Δάρας του Γεωργίου – Δασοπόνος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
Βασιλική Καψάλη-Γεροκούδη του Κων/νου – Καθηγήτρια Φιλόλογος
Ιωάννης Μέλλιος του Φωτίου – Γεωπόνος, Ιδ. Υπάλληλος, Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γεωπόνων Φθιώτιδας
Άγγελος Ντρίζος του Χρήστου –  Φοιτητής Ιστορικού – Αρχαιολογικού Ιωαννίνων
Αθανάσιος Παπαδόπουλος του Γεωργίου – Μεταλλειολόγος Μηχανικός

ΠΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Αντωνακάκη Σοφία του Γεωργίου, Εικαστικός
Νάιδος Νικόλαος του Λουκά

ΠΕ ΦΩΚΙΔΑΣ

Παντελής Μπρόφας του Κων/νου – Συντ. ΟΤΕ, Συνδικαλιστής, Υπ. Αντιπεριφερειάρχης Φωκίδας στις Περιφερειακές Εκλογές του 2014 με την Αριστερή Παρέμβαση στη Στερεά Ελλάδα.

ΠΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Ρηγόπουλος Φραγκίσκος, μεταλλειολόγος μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Κ. Μακεδονίας και του Συλλόγου Διπλωματούχων Μεταλλειολόγων.
Σαββοπούλου Μαριωρή (Μαρία), οδοντοτεχνίτης, ιδιωτική υπάλληλος , από τα Νέα Πλάγια.
Τσελεπίδης Σάββας, αρχιτέκτονας μηχανικός, Γεν. Γραμματέας του Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Θεσ/νικης και μελος της αντιπροσωπείας του Τεχνικού Επιμελητήριου Ελλάδας, από τα Νέα Φλογητά.

ΠΕ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, Ελεύθερος Επαγγελματίας
ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, Ιδιωτική Υπάλληλος
ΚΙΟΥΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, Γυμναστής
ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΥΡΩΝΑΣ, Ψυχίατρος, Νοσοκομείο Χανίων
ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, Μαθηματικός
ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ, Άνεργη

SHARE

loading...

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ